Mamak’ın alt yapı sorunları masada

0
149

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nce, Mamak muhtarlarıyla istişare toplantısı düzenlendi.

Mamak Belediyesi’nin ev sahipliğinde Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen toplantıya ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr Cumali Kınacı, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emirdoğan, Su ve Kanalizasyon İşletme Başkanı Tarkan Cineviz, Mamak Belediyesi Başkanvekili Erdal Ak, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, ASKİ Mamak Şube Müdürü Ercan Zengin, Mamak Belediyesi birim müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Mamak Muhtarlarının istek, öneri ve taleplerini yetkililer dinledi. Sık sık bir araya geleceklerinin altını çizerek, “İlçelerimizin alt yapısı sorunsuz olması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Sizler gözümüz kulağımızsınız

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, muhtarların önemli görevler üstlendiklerini kaydederek “Muhtarlarımız mahallerimizdeki gözümüz kulağımız. Sizler sayesinde ilçemizde yapılması gerekenleri daha net görüyoruz. Gerek büyükşehir belediyemiz gerek ilçe belediyemiz olarak, sağlam alt yapıya kavuşması için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Ortak talep, alt yapı sağlamlaştırılmalı

Mamak’ın alt yapısının masaya yatırıldığı toplantıda  muhtarlar söz alarak, mahallelerin sorunlarını, istek ve taleplerini iletti. Muhtarların ortak isteği alt yapı çalışmalarının bir an önce tamamlanması gerekiyor. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu alt yapısının sağlamlaştırılması oldu. Muhtarların taleplerini dinleyerek not eden Genel Müdür Kınacı, taleplerin yerine getirilmesi için çalışacaklarının altını çizerek, ”Ankara’nın tamamında çalışmalar yaparak alt yapı sorunlarını çözüyoruz. Sağlam alt yapı ile sağlam gelecek inşa ediyoruz” dedi. Muhtarlar için özel olarak oluşturulan whatsApp hattının faydaları da dile getirilirken, muhtarlar uygulamadan çok memnun olduklarını, sorunlarına kısa sürede cevap bulduklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz