Maltepe Üniversitesi 5-6 Aralık tarihlerinde Hatay Anemon Otel’de yapılacak olan Educaturk Eğitim Fuarı’nda Hataylı üniversiteli adaylarıyla buluşacak.

Maltepe Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Utku Şentürk, yaptığı açıklamada Hatay Educaturk Eğitim Fuarı’nda aday öğrencilerin Maltepe Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi alabileceklerini belirterek öğrencilerin fakülte ve programları daha yakından tanıma fırsatı bulabileceklerini söyledi.

Şentürk ,ayrıca çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanlar, tercih ve sıralama, üniversite eğitimiyle ilgili her konuda bilgi edinebileceğini ifade ederek Hatay Educaturk Eğitim Fuarı’ndaki stantlarına tüm üniversite adayları, aileleri ve eğitimcileri davet etti.

ÜNİVERSİTEMİZ

“Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel’ anlayışıyla 1997 yılında yola çıkan Maltepe Üniversitesi;  bugün  9 fakülte, 3 enstitü, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte,  öğrencilerine verdiği diploması uluslararası düzeyde tanınan bir dünya üniversitesi haline gelmiştir.

EUA, TASSA, İMHE Üyelikleri, 75 üniversite ile imzalanan ERASMUS  Değişim Programları da Maltepe Üniversitesinin uluslararasılaşmasının bir göstergesidir.

Maltepe Üniversitesi öğrencilerini iş arayan değil aranan insan olarak yetiştirmeyi amaçlamakta  ve bu amaçları “olmazsa olmaz” sayan, alanında evrenseli yakalayan, kalkınmanın ve toplumsal sorunların çözümünde bilimin rehberliğine inanmış, güçlü milli ve manevi değerlere sahip, farklı görüş ve düşüncelere saygılı, araştırıcı ve yabancı dilde yeterli öğrenciler yetiştirerek gençlerin ve insanlığın geleceğini aydınlatan bir yükseköğretim kurumudur.

Doğanın kucağında, çevreci bir Üniversitede okumanın ayrıcalığını yaşayan öğrencilerin;   seçtikleri alanda mesleki eğitimlerine devam ederken özel yaşamlarını da sağlıklı, mutlu bireyler olarak sürdürebilmeleri için ulusal/uluslararası kültürel  ve sosyal etkinliklere de önem verilmektedir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz