MALATYA’DA SU FİYATLARI SÜREKLİ ARTACAK

0
67
- Reklam -

İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, Malatya’da içme suyuna yapılan Yüzde 35’lik zammı eleştirdi.


İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, ekonomik manada halkın zor bir süreçten geçtiğine değinerek, “Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile alınan karara göre, Yüzde 35 zam yapılan içme suyu fiyatları şubat ayında uygulanmaya başlayacak. Ayrıca içme suyu tarifesine Nisan ayından itibaren otomatik olarak TEFE – TÜFE oranında her ay yükseltilecek. Yani bu demek oluyor ki, artık su fiyatları yerinde durmayacak ve sürekli artacak. Vatandaşın yanındayız diyenler, marketlere zabıtaları göndererek vatandaşlarımız için denetim yapıyoruz diyenler, su fiyatlarına Yüzde 35 zam yapmaktan geri durmadılar” dedi.


Halkın içinde bulunduğu durumun göz ardı edilerek su fiyatlarına Yüzde 35 zam yapıldığını ifade eden İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Her zaman söylediğimiz gibi halktan kopuk yönetim anlayışı her yerde kendini gösteriyor. Halk yokluk içerisinde geçim derdine düşmüş. Büyükşehir Belediyemiz suya afaki bir zam yapıyor. Sizlerin suyu iyice ısındı, halk gereken dersi sandıkta sizlere verecektir. İYİ’ler halkımıza umut olarak geliyor” şeklinde konuştu.

- Reklam -
- Reklam -