• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Kuşlar yuvasız kalmayacak

Kuşlar yuvasız kalmayacak

-

Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi ile Özel Bilkent Laboratuvar Lisesi kuşlar için yaptıkları yuvaları ilçe merkezindeki ağaçlara astılar.

ERZURUM MERKEZ YAKUTIYE BELEDIYE BASKANI ALI KORKUT (FOTOGRAFTAKI), OZEL BILKENT LABORATUVAR LISESI OGRENCILERI ILE BIRLIKTE YAPTILARI KUS YUVALARINI AGACLARA ASTI. (FOTO: ERZURUM, (DHA)

Belediyenin marangozları tarafından kuşlar için yapılan kuş yuvaları, Özel Bilkent Laboratuvar Lisesi öğrencileri tarafından rengarenk boyandığını söyleyen Başkanı Ali Korkut,

“Öğrencilerle güzel ve örnek bir çalışma yaptık. Kuş yuvalarını Yakutiye Kent Meydanından başlayarak parklardaki ağaçlara astık. Bu yuvalar özellikle serçe türü küçük kuşlar için bulunmaz bir şey. Yaşadığımız çevreye karşı duyarlı olma adına önemli bir iş, Işıl hocama ve öğrencilerine teşekkür ediyorum”

El emeği göz nuru ile yapılan yuvaları öğrenciler Başkan Ali Korkut ile birlikte Yakutiye Kent Meydanındaki Lala Paşa cami önündeki ağaçlara attı. Özel Bilkent Laboratuvar Lisesi öğretmenlerinden Işıl Altın kendilerine destek veren ve yuvaların asılmasına katılan Başkanı Ali Korkut’a teşekkür etti. Altın, “Gençlerin şehre duyarlılığını geliştirmek için böyle bir projeyi düşündük. Çok da güzel oldu. Kuşlar özellikle bu yuvaları kışın daha çok kullanacakr” diye konuştu

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz