Kürsülerden baldıran zehri içmek kolay

0
229

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Barışın heyecanı Türkiye’nin batısından, doğusundan, kuzeyinden güneyine, ülkenin yüzde 95’i çözüm sürecinin arkasında bahtiyar, mutlu bir havayla barışı desteklerken, kürsülerden baldıran zehri içmek kolay. Siyasetçiler bunu bu günler için söylerler. Hadi baldıran zehri içelim siyasetçiler olarak. Biz hazırız” dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İdil’de gerçekleştirdiği Meclis Grup toplantısında konuştu.
Türkiye’de barış kavramını ağzına almaya cesareti olmayan siyasetçilere cesur denilemeyeceğini savunan Demirtaş, “Çözüm süreci için baldıran zehri içmeye hazırım, kefenimi yanıma aldım diyenlerin bunu ispatlama günüdür işte. Ateşkes günlerinde, her şeyin normal olduğu, barış sürecinin büyük bir mutlulukla gittiği günlerde baldıran zehri içmek kolay. Tam baldıran zehrinin içileceği günlere gelindi, tam da o cesaretin, fedakârlığın yapılacağı günlere gelindi birde bakıyorsunuz baldıran zehircileri ortada yok. Hani ne olursa olsun vazgeçilmeyecek, ne olursa olsun dönülmeyecekti? Bedeli ne olursa olsun canımızla bile olsa ödemeye hazırız deniyordu? Nerde o siyasetçiler. E o günler kolaydı. Barışın heyecanı Türkiye’nin batısından doğusundan, kuzeyinden güneyine, ülkenin yüzde 95’i çözüm sürecinin arkasında bahtiyar, mutlu bir havayla barışı desteklerken, kürsülerden baldıran zehri içmek kolay. Siyasetçiler bunu bu güneler için söylerler. Hadi baldıran zehri içelim siyasetçiler olarak. Biz hazırız” dedi.
Sadece 9 gündür Cizre’de olağanüstü durum var diye barış arayışını taktik bir söylem olarak dile getirmediklerini belirten Demirtaş, “Bizler ne kadar acil, ne kadar önemli, ne kadar hayati olduğunu yaşayarak öğrendik. Barış bizim için bir slogandan çok öte bir şeydir.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz