Kurban pazarlıkları başladı

0
309

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Mamak Belediyesi’nin Ortaköy’de 170 dönüm alan üzerine kurduğu kurban satış ve kesim alanında kurbanlıklar yerini almaya başladı. Kurban alımını son günlere bırakmak istemeyen vatandaşlar satış alanında sıkı ve uzun pazarlığa başladı. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kurbanlık satıcıları, çadırlarını kurmaya devam ederken, kurban alanında 130 çadır şimdiden doldu.

Çalışmalar titizlikle devam ediyor
Vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda kurban kesebilmeleri için tüm ekiplerin çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Kurban satış yerlerindeki önlem ve hizmetlerimiz bayram sonuna kadar devam edecek. Vatandaşlarımız bir sıkıntıya düştüklerinde kurban satış yerindeki ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilecekler” dedi.

- Reklam -

Gebelik kontrolü yapılıyor
Ortaköy kurban pazarına getirilen kurbanlıklar gebelik kontrolünden geçtikten sonra alana giriyor. Kurban pazarında bayramın son gününe kadar hazır bulunacak veteriner hekimler, ultrason cihazıyla gerekli muayeneleri yaparak dinen caiz olmayan kesimlerin önüne geçecek.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz