Kurban kesecekler dikkat!

0
126

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların kurban alımı ve kesimiyle ilgili telaşı başladı. Yenimahalle sınırları içinde vatandaşların rahatlıkla kurbanlıklarını alabilecekleri satış yerleri ve kesim alanları belirlenirken, ilçede cadde, sokak ve park gibi kamu alanlarında kurban kesimine izin verilmeyecek.Yenimahalle Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarına hızla devam ederken belediye zabıta ekipleri, kurban kesim noktaları konusunda vatandaşları uyardı. İlçede 9 ayrı noktada kurban kesimine izin verilirken vatandaşlar; Yakacık Kurban Kesim Yeri, Batıkent Andaç, Batıkent Ergazi, Serhat, Şentepe, Demetevler, Çamlıca, Turgut Özal ve Aşağı Yahyalar Pazaryerlerinde kurban ibadetlerini yerine getirebilecek.
Kurallara uymayana ceza var
Cadde, sokak ve park gibi kamu alanlarında kurban kesimine izin vermeyecek zabıta ekipleri, kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulayacak. Aynı zamanda özel mülk veya bahçesinde kurban kesecek vatandaşların da belediyeden izin alması gerekecek.
Kurban kesildikten sonra halk ve hayvan sağlığı için atıkların ve iç organların sokak ve caddelere bırakılmamasını isteyen belediye, bu atıkları hayvanların çıkaramayacağı şekilde çukura gömerek imha edilmesini istedi.
Vatandaşlar kurbanla ilgili talep ve şikayetlerini ise 0312 315 04 58 numaralı telefonlardan Zabıta Müdürlüğü’ne yapabilecekleri gibi mahallelerindeki zabıta karakollarına da müracaat edebilecekler.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz