Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Küçük Yazarın El Kitabı

Küçük Yazarın El Kitabı

-

Okuma ve yazma sevdalısı Zümrüt Bıyıkoğlu’nun çocuklarla yürüttüğü yaratıcı yazarlık derslerinden yola çıkarak hazırladığı bir kılavuz.

Terminoloji karmaşasına girmeden hepimizin anlayacağı bir dille kurmaca metin yazımı hakkında bilgiler sunuyor. Karakter yaratmak, açılış cümlesi bulmak ve kurgu çeşitleri gibi başlıklarla çok iyi bildiğimiz filmler ve öykülerden örnekler veriyor. İlköğretim okullarının yaratıcı yazarlık derslerinde başvurabileceği bir kaynak kitaptır.

ZÜMRÜT BIYIKLIOĞLU

1970 İstanbul doğumludur. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Coca-Cola firmasında 10 yıla yakın finans ve ERP üzerine değişik kademelerde görev almıştır. Kurmaca metin yaratımıyla ilgilenmeye başlamasıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında atölye, basılı yayın ve seminerlerle kendini yetiştirmiştir. Okullarda ve özel atölyesinde yıllardır çocuklara ve yetişkinlere yaratıcı yazarlık dersleri vermektedir.

Okulların davetlisi olarak bilim ve sanat şenliklerine katılmakta ve etkinlikler düzenlemektedir. Yazmış olduğu Küçük Yazarın El Kitabı, birçok özel ilköğretim okulunda “Yaratıcı Yazarlık” dersinin müfredat kitabı olarak okutulmaktadır. Diğer kitabı Yeni Başlayanlar İçin Yaratıcı Yazarlık liselerde ve üniversitelerin senaryo yazımı derslerinde yardımcı kitap olarak önerilmektedir. Editör, yazar koçu ve yazar olarak eserler vermeye devam etmektedir. Yayınevlerinin yabancı dilden tercüme ettirdikleri kitapların Türkçeye uyarlanmasını ve düzenlemesini yapmaktadır. Ayrıca yazarlara geliştirici editörlük desteği veren EE Ajans’ın kurucusudur. Kitapeki.com sitesinde ve Pulbiber’de yazıları yayınlanmaktadır.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Qualcomm kararını verdi, itiraz edecek!

Dünyanın önde gelen işlemci üreticilerinden Qualcomm, Federal Ticaret Komisyonu davası kararına itiraz edecek.