Küçük işletmeleri destekleyen uluslararası platform Türkiye’de hizmete girdi 

0
7
- Reklam -

İSTANBUL, (DHA) – Dünyada 46’dan fazla ülkede aktif olan Powered by People, yapılan iş birlikleriyle Türkiye’de faaliyete girdi. Perakende, tasarım ve teknoloji alanında yerel ve küçük işletmecileri destekleyen platform, bağımsız, sürdürülebilir ve özgün markaları evrensel bir stratejiyle global olanaklar ve ABD’de satış imkanıyla buluşturuyor. 

Platform, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde küçük ve orta dereceli üreticileri ve girişimleri global ekonomiye erişimlerini sağlayarak hem sosyal hem de ekonomik bir etki yaratmayı hedefliyor. Yenilikçi teknoloji ve finansal çözümlerle, büyük bir bölümü kadın girişimcilerden oluşan bağımsız markaların, sorunsuz ve güvenle satış yapmasını sağlıyor. 

- Reklam -

ANA AKIM SATIŞ İMKANI SUNUYOR 

Odağına karlılıktan ziyade sosyal etkiyi alan Powered by People, tüm dünyada yeni ve yaratıcı bir ekonomi sunmayı hedefliyor. El yapımı tasarımların üreticilerini sadece çevresine bağımlı kalmaktan kurtaran platform, onlara tüm dünyaya erişebilecekleri ana akım bir satış imkânı sunuyor. Nairobi, Toronto, Londra, San Francisco, Mexico City, Mumbai ve daha birçok büyükşehirde ofis ve çalışanları olan platformun sosyal ve çevresel olarak sorumluluk sahibi olan bağımsız üreticilere ve markalara sunduğu piyasa, finansman ve dijital araçlar gibi pek çok olanak bulunuyor. Powered by People, bağımsız üreticilerin global ekonomiye erişimlerini sağlayarak sürdürülebilir ekonomik fırsatlar sağlamayı amaçlıyor. 

“46 ÜLKEDEN ÜRETİCİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR” 

Zamansız ve sürdürülebilir bir platform ile küçük işletmelere büyük ölçekli hareket imkanı sunduklarını belirten Powered by People Avrupa ve Türkiye İş Geliştirme Direktörü Karaca Erdem, “Markaların tasarımlarını ya da ürünlerini sergileyebileceği ve alıcıların, insanlar ve gezegen için iyi olan farklı ve sorumlu bir şekilde üretilmiş ürünleri keşfedebilecekleri, seçilmiş bir pazar yeri yaratılıyor. Platform kullanıcıları zamansız, sürdürülebilir, etik değerler gözetilerek üretilen ürünlerle buluşturuyor. Asya, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Avrupa’da 46 ülkeden 300’e yakın üretici/üretici ağının yer aldığı Powered by People her geçen gün büyümeye devam ediyor. 50 binden fazla toptancıdan oluşan pazar yerinin yüzde 70’ini butikler, yüzde 30’unu büyük ölçekli perakendeciler oluşturuyor. Pazar yerinde kayıtlı 5 bin kullanıcı bulunuyor. Üreticilerin ve markaların çoğunu, eski zanaat tekniklerini modern üretim yetenekleriyle birleştiren, adil istihdam ve sürdürülebilir uygulamalara bağlı kalan ve çoğunluğu kadınlar tarafından yönetilen markalar oluşturuyor” dedi. 

Erdem açıklamasının devamında, “Platformda yer alan sektörler arasında; obje, masa, aydınlatma, mobilya, kilim ve daha birçok orijinal öğeyi barındıran dekorasyon; aksesuar, çanta, mücevher gibi giyilebilir moda ve anne-çocuk sektörleri bulunuyor. Platformda bulunan her tasarımın estetik, nitelikli, kaliteli, kullanıma uygunluğu, toplumsal cinsiyet eşitliğine uygunluğu gözetilerek markalar arasında özel bir seçki yaratılıyor. Bunların yanı sıra her ürünün hem insanlar için sosyal hem de gezegen için sürdürülebilir değerlerle üretilmiş olması büyük önem taşıyor” dedi. 

TÜRKİYE KÜLTÜREL AÇIDAN ÇOK ZENGİN 

Türkiye’nin kültürel açıdan çok zengin olduğunu söyleyen Powered by People Avrupa ve Türkiye İş Geliştirme Direktörü Karaca Erdem, “Türkiye’deki üreticilerin tasarımı, işçiliği ve yaratıcılığı çok etkileyici ve dünyanın daha çok ihtiyacı olan yaratıcı unsurları taşıyor. Bu nedenle platformu geliştiren ve global ölçekte rafine bir zevk taşıyan, sürdürülebilir kaynakları önemseyen kullanıcılar için çok önemli bir kaynak” dedi.  

Türkiye küratörlüğünü Tulya Madra’nın yaptığı platformda Türkiye’den yer alan markaların artırılması hedefleniyor. 

- Reklam -