• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler KPSS iddiaları Meclis gündeminde

KPSS iddiaları Meclis gündeminde

-

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, KPSS’de yaşanan sıkıntıları ve şikayetleri Meclis gündemine taşıdı.
Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, 12 sorunun iptaliyle gündeme oturan 2015 KPSS’de yaşanan şikayetleri anımsattı.
Gök,  “ÖSYM tarafından yapılmakta olan tüm sınavlara duyulan güveni sarstığı, gençlerin ve konularına, alanlarına göre geleceklerini sınavlara bağlamış adayların hayallerini, şevklerini kırdığı gereceğinden hareketle soruna bir an önce kapsayıcı bir çözüm getirilmesi bir zorunluluktur” dedi.
Bu çerçevede Gök, Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:
“Bu kadar yoğun değerlendirme yanlışları, soru iptalleri ve cevap şıklarının değiştirilmesi ile ortaya çıkmış KPSS’nın iptal edilmesini ve yenilenmesini düşünüyor musunuz? Böyle bir düşünceniz yoksa yapılmış değerlendirme yanlışlarının nereden kaynaklandığını ortaya çıkarmak ve mağduriyetleri bir an önce gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?  Bu kadar yaygın yanlışlıkların ortaya çıktığı bu ve benzeri sınav sonuçlarını ücret ödenerek yapılan itirazlara bağlı olarak ölçmek ve değerlendirmek yerine, bu uygulamadan vazgeçerek tüm adaylar için re’sen bir yeni ölçme ve değerlendirme çalışması başlatacak mısınız? Soru kitapçıklarının başka cevap anahtarlarıyla okunduğu doğru mudur? Bu yanlışlığın mağduriyetini nasıl gidereceksiniz?”

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz