KPSS iddiaları Meclis gündeminde

0
161

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, KPSS’de yaşanan sıkıntıları ve şikayetleri Meclis gündemine taşıdı.
Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, 12 sorunun iptaliyle gündeme oturan 2015 KPSS’de yaşanan şikayetleri anımsattı.
Gök,  “ÖSYM tarafından yapılmakta olan tüm sınavlara duyulan güveni sarstığı, gençlerin ve konularına, alanlarına göre geleceklerini sınavlara bağlamış adayların hayallerini, şevklerini kırdığı gereceğinden hareketle soruna bir an önce kapsayıcı bir çözüm getirilmesi bir zorunluluktur” dedi.
Bu çerçevede Gök, Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:
“Bu kadar yoğun değerlendirme yanlışları, soru iptalleri ve cevap şıklarının değiştirilmesi ile ortaya çıkmış KPSS’nın iptal edilmesini ve yenilenmesini düşünüyor musunuz? Böyle bir düşünceniz yoksa yapılmış değerlendirme yanlışlarının nereden kaynaklandığını ortaya çıkarmak ve mağduriyetleri bir an önce gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?  Bu kadar yaygın yanlışlıkların ortaya çıktığı bu ve benzeri sınav sonuçlarını ücret ödenerek yapılan itirazlara bağlı olarak ölçmek ve değerlendirmek yerine, bu uygulamadan vazgeçerek tüm adaylar için re’sen bir yeni ölçme ve değerlendirme çalışması başlatacak mısınız? Soru kitapçıklarının başka cevap anahtarlarıyla okunduğu doğru mudur? Bu yanlışlığın mağduriyetini nasıl gidereceksiniz?”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz