Ana Sayfa Yazarlar Kötü Futbol

Kötü Futbol

-

Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu’nun 16.ncı haftası iki maç hariç oynandı.


Maçlarda, mücadele vardı, fauller çoktu, seyirci vardı, hakemler yine komikti. Bütün bunların dışında futbol yoktu, sportmenlik zaten yoktu. Hafta sonu kötü, tatsız-tuzsuz maçlar seyrettik. Neyse ki hakemler var. Çaldıkları çalmadıkları düdükleri, yine seyredenleri ve izleyenleri güldürdü. Maçlara gelince;
Gençlerbirliği-0 Kasımpaşa-0… Her iki takım da maçı kendi sahasında kabul ettiğinden, zevksiz tatsız-tuzsuz bir maç oldu. Öyle ki TV başında izleyenlere iyi bir ninni oldu.
Alanya-1 Sivas-1… İşte bir kötü futbolun oynandığı bir maç daha. Maçın ilginç yanı ev sahibinin 90+3 te stoperiyle attığı beraberlik golüydü. Ev sahibi her geçen hafta dibe yanaşıyor.
Trabzon-1 Bursa-0… Maç, ev sahibinden Yusuf Yazıcı’nın 51.ncı dakikada şahsi gayretiyle attığı güzel golle başladı. Konuk takım kapanmaktan vaz geçip açık oynarken, ev sahibi kontra aradı. Top bir o kalede bir bu kaledeydi. Tribünleri dolduranlar da çok zevk aldı maçtan. Her iki takımda golleri kaçırdı. Hakem Halis Özkahya ise kırdı geçirdi. Kararlarına kahkahalarla güldü izleyenler.
Akhisar-0 Kayseri-2… Son haftaların formda takımı olan konuk ekip, en kötü futbolunu oynadı. Ev sahibi de rakibi gibiydi. Konuk rakibinin hatalarını değerlendiren Umut Bulut ile kazandı.
Başakşehir-4 Antalya-1… Şimdiye kadar oynanan maçların en iyisiydi. Her iki takım da kazanmak için oynadı. Konuk takım bilhassa ilk yarı çok iyiydi. Bir gol bulmalarına rağmen 3-4 tane de kaçırdılar. Ev sahibi her zaman ki oyununu oynadı. Onlarda bilhassa ikinci yarı çok iyi oynadılar. Duran toptan ilk golü bulduktan sonra rakiplerini baskı altına aldılar. Konuk mağlup duruma düşünce oyundan koptu. Hakemin bazı esprileri herkesi güldürdü.
Malatya-2 Galatasaray-1… Ev sahibi bir aydır iyi oynayıp kazanamıyordu. Konuk da son üç deplasmanda kazanamıyordu. Ev sahibi önde baskı yaparak, rakibinin top yapmasını(!) engelledi. Çok pozisyon buldu ev sahibi ama ikisini değerlendirdi. İlk golleri çok güzeldi. Konuk takımın bilhassa ilk yarı ne oynadığını anlayamadım. Başta Muslera olmak üzere hepsi tel tel döküldü. Maçın ikinci yarısında biraz kıpırdadı konuk ve golü karamboldan buldu. Ev sahibi güzel ve disiplinli oyunu ile kazanmasını bildi. Konuk ise devre arasını bekliyor. Hakem ise fazla espri yapmadı.
Beşiktaş-5 Osmanlıspor-1… Ev sahibi iyi oynadı. Konuk ise tam tersi. Konuk, rakibinin nasıl hücum ettiğini hiç çalışmamış. Ev sahibi topu Quaresma’ya veriyor. O da ceza sahasına ortalıyor. İlk yarı sağdan 27 orta yaptı ev sahibi. Bir takım bu duruma önlem alamaz mı? anlayamadım. Ev sahibi sağdan yapılan ortalardan gol bulamayınca sola döndü ve ilk orta da golü buldu. Kötü oynayan konuk maçtan koptu. Sonra 2-3-4-5.ncı goller geldi. Bu kadar kötü oyuna az gol yedi konuk ekip.
Hakem de güzel komiklikler yaptı. Ev sahibi güzel oynadı. Çok gol atıp, çok da kaçırdı. Ancak anlayamadığım bir şey var. Ev sahibi rakibine niye 19 faul yaptı. Bu durumu Şenol Güneş’e sormak lazım.Bu faullerin çoğunda rakibinin hücum yapmasını engelledi. Hakem efendi bu faullere neden sarı kart göstermedi? Bu nu da MHK Başkanı’ ne sormak lazım.

Bu Haberler Kaçmaz!

Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon

TEKNOLOJİ ile birlikte her alana etki eden animasyon sektörü, yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı da artırdı.