Kobi Mehmet’e imza yoğunluğu

0
112

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek’in hayatını anlattığı “Kobi Mehmet” isimli kitap yayımlanmasının ardından 14. Ankara Kitap Fuarı’ndaydı. Düzenlenen imza günü büyük ilgi görürken 2.5 saatlik imza etkinliğinde Mehmet Akyürek’in masasındaki kitapsever kuyruğu hiç eksilmedi.

ZENGİN BİR İÇERİĞİ VAR

Akyürek’in 6 yaşından 66 yaşına kadar yaşadıklarından ve bunlara ilişkin görsellerden oluşan kitap, evinin önündeki dereden balık tutup satarak başlayan iş hayatının bir büyük üretim sürecine dönüşmesini anlatan Kobi Mehmet kitabının başka özellikleri de bulunuyor.
Kitap, sivil toplum hareketlerinin önemini, siyasetin görünmez yüzünü, bürokrasinin nelere kadir olduğunu, yerel kültür unsurlarının insan ve toplum üzerindeki etkisini anlatması bakımından da dikkate değer.

YALNIZ BIRAKMADILAR

İmza gününe katılım sağlayanlar arasında AK Parti Milletvekili Hacı Turan, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ahi İş İnsanları Birliği ve 40 Fikir Bi Fayda mensupları ile İÇASİFED yöneticileri, üye derneklerin yönetici ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda kitapsever bulunuyordu.
Etkinlik sonrası değerlendirmede bulunan Mehmet Akyürek, kendisini yalnız bırakmayan dostlarına ve kitapseverlere teşekkür ettikten sonra şunları söyledi:
“İçinde yer almaktan gurur duyduğum KOBİ’ler Türkiye’nin can damarıdır. ‘Kobi’ adını Türkiye Patent Enstitüsünden ‘Kobi Mehmet’ olarak tescil ettirmiştim. Kitabın adı böylece ortaya çıkmış oldu. Yaşadıklarım ve kitapta vurguladıklarım umarın başkalarının hayatına dokunur da yeni girişimciler, yeni üreticiler kazanır ülkemiz. Her yerde ve kitapta vurguladığım bir sloganı yinelemek istiyorum: Türkiye’de üretilen malı kullanınız.”
Editörlüğünü gazeteci Dursun Erkılıç’ın yaptığı eser 408 sayfadan oluşuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz