Kızı PKK tarafından kaçırılan annenin Berlin’deki eylemi sürüyor

0
24

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan ve kızının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen Maide T., “Çocuğumu önce benden soğuttular, sonra da kopardılar. Kızım eve dönene kadar, ‘cuma eylemime’ sonuna kadar devam edeceğim” dedi.

Sesini duyurmak isteyen anne Maide T ., kendisi gibi çocukları ellerinden alınan annelere seslenerek, “Berlin’den ya da dışından, Avrupa’nın neresinden olursa olsun gelsinler, ben onları ağırlarım, birlikte mücadelemizi verelim” çağrısında bulundu. Anne Maide T., kızının fotoğrafını bir an olsun yanından ayırmıyor. Acılı anne, bir yandan sağlık sorunları ile mücadele ederken, bir yandan da kızına kavuşmanın yollarını arıyor.

Kızı Nilüfer T.’nin (20), 12 Kasım 2019’dan beri terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu öne süren ve kızının eve dönmesi için Berlin’de her cuma eyleme başlayan anne Maide T., Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu.

Maide T., “Kızıma kavuşabilmek için çare arıyorum, ama henüz bir aşama kaydetmiş değilim, kaç kere onların Berlin’deki dernekleri Navenda Kurdistaniyen Li Berlin’e gittim, daha çok insanla görüşmek istedim, görüştürmediler. Sol partililere e-posta yazdım. Bana yardımcı olmak yerine e-postam, haberleri olsun diye aynı derneğe gönderilmiş. Dernekte, e-postamı kızıma ulaştırmışlar. Gittiğimde bana ‘onlar kim ki onlara yazıyorsun, onlar bizim için çalışan insanlar. Onların yapabileceği bir şey yok’ dediler. Senin başvuracağın yer burasıdır dediler, ama oradan da bir yardım, bir sonuç alamıyorum. Yok işte, gençlik örgütü götürdü bizim haberimiz yok, biz haber alamıyoruz, onların kendileri karar veriyorlar. Hep beni oyaladılar” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz