• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Öğrenciler kitap okuma durağı açtılar

Öğrenciler kitap okuma durağı açtılar

-

Manisa’da ilkokul öğrencileri, insanları okumaya teşvik etmek için kentin işlek bir caddesinde kitap okuma durağı açtı.

Birçok kitabın bulunduğu kitap okuma durağı, isteyen herkes kitap okuyabileceği ve kitap bağışı da yapılabileceği bir yer.

Avrupa Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen L-Oratory isimli Erasmus+Projesi kapsamında Manisa’nın merkez Şehzadeler İlçesi’ndeki İstiklal İlkokulu’nun hayata geçirdiği kitap okuma durağı Tarzan Meydanı’nda açıldı. Satın alınan ve bağışlanan kitaplarla hazırlanan mini kütüphanede her hafta bağışlanan yeni kitaplarla çocukların dijital hayattan uzaklaşmaları ve yeniden kitap kokusuyla tanışmaları amaçlandı. Kitap durağının açılışını öğrenciler ve öğretmenler birlikte yaptı. Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, açık kütüphanedeki kitapların çalınma olasılığına ilişkin, “Herkes bize soruyor; ‘Buradaki kitapları nasıl koruyacaksınız?’ diye. Buradaki ana felsefe şu; Çalan okumaz. Okuyan çalmaz. Bu güzel bir sözdür. Dolayısıyla ben buradaki vatandaşlarımızın da buradaki kütüphaneyi kullanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

- Reklam -

Kitap okuma durağını kuran okulun müdürü Gürsel Saka da, çocukları internet bağımlılığından kurtarıp, kitap okumaya teşvik etmek için çalıştıklarını söyledi. Saka, şunları söyledi:

“Bazı kitaplarımızı satın alma yoluyla, bazılarını da bağışlarla temin ettik. Bundan sonra burası bir otomasyon şeklinde işleyecek. Durağın yan tarafında bir bağış kumbarası var. Vatandaşlarımız buraya kitaplarını bağışlayabilecek. Biz her hafta bir gün kumbarayı açıp bağışlara bakacağız ve denetimi sağlayacağız. İsteyen arkadaşlar buradan kitap alabilecek, okuyabilecek. İsterse burada okuyacak, isterse evine götürüp okuyup tekrar geriye getirebilecek”

 

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz