IĞDIR Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi’nin Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri, okudukları hikaye, masal ve romanlardaki kitap kahramanları’nı canlandırdılar.

Çocuklarla kitapları tanıştırmak ve aralarında güçlü bir dostluk kurmak için harekete geçen Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesinin Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri ilginç bir çalışmaya imza attı.

IGDIR MEHMET MURAT ISLER SOSYAL BILIMLER LISESI’NIN KUTUPHANECILIK KULUBU OGRENCILERI, OKUDUKLARI HIKAYE, MASAL VE ROMANDAKI KAHRAMANLARI CANLANDIRDI. (FOTO: DHA/ SUAT DENIZ/ IGDIR)

Hayatı sınırsız şekilde zenginleştiren kitapları, çocukların engin bir hayal dünyası kurmasında ‘olmazsa olmaz’ etkenlerden biri olduğunu vurgulamak ve dikkat çekmek isteyen lise öğrencileri, Rapunzel, Küçük Prens, Ömer Seyfettin’in Efruz Beyi, Notre-Dame’ın Kamburu, Sherlock Holmes ve Asker Kız gibi kitap kahramanları’nın karakterlerine büründüler.

IGDIR MEHMET MURAT ISLER SOSYAL BILIMLER LISESI’NIN KUTUPHANECILIK KULUBU OGRENCILERI, OKUDUKLARI HIKAYE, MASAL VE ROMANDAKI KAHRAMANLARI CANLANDIRDI. VALI DAVUT HANER (SAGDA) OGRENCILERI MAKAMINDA KABUL EDEREK TEBRIK ETTI. (FOTO: DHA/ SUAT DENIZ/ IGDIR)

Vali Davut Haner, birbirinden ilginç kıyafetleri ile öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Lise Müdürü Rohat Hun’u makamında kabul etti. Vali Haner, tebrik ederek, kitap hediye ettiği öğrencilere, “Hayal kurun, fakat hayallerinizi gerçekleştirmek için de gayret gösterin” dedi.

İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ı da ziyaret eden öğrenciler ve yöneticiler her kesimden değişik tepkiler aldı. Öğrencilerin okudukları roman, hikaye ve masal kahramlarını canlandırarak kitap okuma seferberliğine katkıda bulunmak istediğini ifade eden Lise Müdürü Rohat Hun ise şunları söyledi:

“Dizi, film ve sinemadan önce kitapların tercih edilmesi için bir farkındalık oluşturmak istedik. Çocuklarda kitap okuma alışkanlığı erken yaşlarda kazandırılması önemli. Bu konuda ‘Neler yapılmalı ve çocuklara nasıl yaklaşılmalı’ diyerek baktık. Bunun üzerine öğrencilerimiz okudukları kitaplardaki 15 kahramanı kılığına büründürmeyi kararlaştırdık. Öğretmenlerinin de yardımı ile bir farkındalık oluşturduk. Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgi gördük. Böylece hedefimize ulaştığımızı gördük. Öğrencilerimi tebrik ediyorum.”

FACEBOOK YORUMLARI