Kılıçdaroğlu: Ne darbesi kardeşim

0
35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu “Emekli amiraller açıklama yaptı vay efendim yeniden darbe. Ne darbesi kardeşim. Ne darbe paranoyası bu? İşsizlik konuşulmasın, çiftçi sorunuyla baş başa kalsın. Sen çıkıp baştan ne Montrö Sözleşmesi, Ne Lozan’ı kardeşim. Bunlar Türkiye’nin güvencesidir desen bir şey olmayacak” dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamaları özetle şöyle:
Yönetim aklını kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Kontrolünü kaybetmiş, Türkiye’yi yönetemiyor. Ağır sorunların altında ezilen, çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola saldıran, yapay gündemlerle toplumu meşgul etmek isteyen bir kişinin yönetimiyle karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir tabloyla karşı karşıyayız.
Şu anda pandemi sürecindeyiz. İnsanlar can derdinde aşı bekliyorlar. Nerede aşılar? Kim halkın can güvenliğini sağlayacak? Bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu soruyu herkesin kendisine sorması lazım..


Emekliler, eğer emekli kardeşimiz bir yerden değil beş yerden maaş alıyorsa memnun. Saray’da bunlardan lebaleb var. Tamamı orda. Peki Hakkari’de Siirt’te Rize’deki emeklinin durumu ne. Bin lira ikramiye verdiler 2018’de. Her şeye zam geldi. E buna da zam yap. Yapmam diyor, vermem diyor. Emekli hayatından memnun diyor. Hepimizin oturup düşürmesi lazım. 2 maaş ikramiyeyi alman için verdiğimiz mücadeleyi düşün. Emekli ikramiyesini en az bin 500 lira yapacağız.
Öğretmen açığının tamamını dolduracağız. 138 bin öğretmen açığı var. Bu öğretmenler evlatlarımızı yetiştirecekler. Eğitimden tasarruf edilir mi? KYK’dan kredi almışlar. Hem faiz hem işsiz. Hem iş vermiyorsun diyorsun borcunu öde. Nasıl ödeyecek?
Herkesi terörist, darbeci ilan ediyorlar. En zor zamanlarda yaşayanlarda Roman vatandaşlarımız. 8 Nisan Dünya Romanlar Günü. Bunlar sokak ekonomisi dediğimiz günlük yaşayan insanlar. Şimdi yaşayamıyorlar, aç bunlar. Dünya Romanlar Günü’nde Türkiye’de en büyük açlığı yaşayan kesim. Onların da hakkına sahip çıkmamız lazım. Tablo böyle. İşleri güçleri CHP’ye saldırmak. Biz ne zaman iktidar olduk eleştiriyorsunuz? Şimdi olacağız ama. Türkiye Cumhuriyeti nasıl yönetilir dünyaya göstereceğiz. 
Vay efendim Türkiye’de darbeciler var. Ne darbesi, ne darbesi kardeşim? Montrö Sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler tık yok. Emekli amiraller açıklama yaptı vay efendim yeniden darbe. Ne darbesi kardeşim. Ne darbe paranoyası bu? İşsizlik konuşulmasın, çiftçi sorunuyla baş başa kalsın. Sen çıkıp baştan ne Montrö Sözleşmesi, Ne Lozan’ı kardeşim. Bunlar Türkiye’nin güvencesidir desen bir şey olmayacak. Sonra bunlar darbeci. Geçti bunlar, kimse yemiyor artık bunları. Emekli amiral dünyanın neresinde darbe yaptı?

- Reklam -
- Reklam -