Kılıçdaroğlu: Gizli ajandamız yok

0
142

BURSA Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO), düzenlenen toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak gizli ajandaları olmadığını belirterek, üretimin, istihdamın ve ihracatın önünü açacak projeleri olduğunu söyledi.
BTSO, dün gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırladı. BTSO Altıparmak hizmet binasında gerçekleştirilen basına kapalı toplantıya BTSO yönetim kurulu üyeleri, meclis başkanlık divanı üyeleri, istişare kurulu üyeleri, CHP Bursa milletvekilleri ve Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı. Toplantıdaki konuşmalar ise BTSO tarafından yazılı açıklama ile duyuruldu.
Kılıçdaroğlu ziyareti, geçen ay ani rahatsızlığı dolayısıyla by-pass ameliyatıyla kalbindeki 4 damar değiştirilen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın operasyon sonrası katıldığı ilk toplantı oldu.
Toplantıda konuşan Burkay, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Çevremizdeki bitmek bilmeyen bölgesel karışıklıklara ilaveten ülkemizde oluşan siyaset tablosunun belirsizliği ve terör örgütleri aracılığıyla kurgulanmak istenen kaos senaryoları ile karşı karşıyayız” dedi. İktidarı, muhalefeti, iş dünyası, medyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla herkese önemli sorumlulukların düştüğünü belirten İbrahim Burkay, “Türkiyemizi büyütmenin, kentlerimizi yaşanabilir hale getirmenin, vatandaşımızın refah seviyesini artırmanın yollarını, yöntemlerini hep beraber bulmalıyız.
Birlikte yürürsek; aşamayacağımız engel, ulaşamayacağımız hedef yoktur” diye konuştu.
Başkan Burkay, BTSO olarak hayata geçirdikleri projelerle Bursa’yı lokomotif kent konumuna taşıyacak önemli projelere imza attıklarını ifade ederek, “Bursa gibi kentlerin ve 1’inci Bölge’nin özel olarak ele alınması ve desteklenmesi çok önemli. Türkiye’nin değişimi ve dönüşümü 1’inci Bölge şehirleri sayesinde olacaktır. O yüzden biz ‘Bursa büyürse, Türkiye büyür’ diyoruz” diye konuştu. İbrahim Burkay’ın ardından Bursa iş dünyası temsilcileri de Kılıçdaroğlu’na gündeme ilişkin merak ettikleri soruları yöneltme fırsatı buldu.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz