MamakBelediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları,tiyatroseverlerin her yıl merakla beklediği, TAKSAV tarafındandüzenlenen Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin 23.’sünekatılmaya hak kazandı.

MamakBelediyesi TiyatroBölüm Başkanı Kenan Olpak yönetmenliğinde AntonÇehov’un “Ayı” ve “Teklif” adlı oyunlarıyla festivaledamga vurmaya hazırlanan MKM Kent Tiyatrosu oyuncuları çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 1 Aralık saat: 15.00ve 19.00’da Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeseyircisi ile buluşacak bu iki oyun, Türkiye’nin çeşitlibölgelerinden gelen vatandaşların gösterimine sunulacak.

Başkent’in en önemli etkinliklerinden biri

Başkent’te düzenlenen en önemli etkinliklerden biri olan Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’ne, Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu olarak katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Ortaya koyduğumuz sanatsal etkinliklerimizi bu festival ile daha fazla tiyatrosevere sergileyebileceğiz” dedi.

Herkesin yaşadığı olaylar sahnelenecek

Anton Çehov’un en bilinen iki oyunu olan Ayı ve Teklif’te her zaman her yerde rastlanacak insanların öyküleri yalın bir dille anlatılıyor. Hafif alaycı bir dille eleştirilerin yapıldığı bu iki kısa oyunun temelinde ise kadın-erkek çatışması seyirci ile bütünleşiyor Yazar bu iki oyunda evrensel bir konuyu gündeme getirirken, yaşadığı dönemdeki toplumsal ve sınıfsal bir yapıyı akıcı, sadece ve alaycı bir dille de aktarıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.