1. Kendin yap projeleriyle modamızı kendimiz yaratabiliriz!

Bir şey moda olmaya görsün, kısa zamanda herkesin üzerinde üniformaya dönüşüyor. Bir de pek çoğumuz belirli mağazalardan alışveriş yaptığımız için pişti olma riskimiz de artıyor.

Ama kıyafet ve aksesuarlarımızı güzelleştirmek, onları farklılaştırıp bize özel hale getirmek kendi elimizde. İşin sırrı yaratıcı kendin yap projelerinde!

Kolay uygulanabilir kendin yap fikirlerine gelin beraber göz atalım.

2. Dantel Ekleme :

Sade tshirtlerinizi beğendiğiniz desenlerde dantel parçalar ekleyerek canlandırabilirsiniz. Daralan üstlerinizi daha rahat bir hale getirmek ve genişletmek için de yine aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kendin Yap Moda

3. Triko ve Sweatshirt Kolları :

Ben böyle ufak ışıltıları olan kıyafetleri çok seviyorum. Dolayısıyla bu kendin yap fikri benim favorilerimden. Abartılı değil ama çok sade ya da sıradan da değil. Bu şekilde payetli kumaşlar hazır olarak satılıyor. Eliniz büyüklüğünde parçalar keserek son derece şık kol yamaları yaratabilirsiniz.

Kendin Yap Moda

4. Eski Tshirtler :

Eski t-shirtlerinizi değerlendirmek için harika bir kendin yap projesi. Duruşunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yukarıdaki kolye / fular size çok sade geldiyse biraz boncuk ekleyerek daha şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. İki parçanın uçlarını birleştirerek daha uzun şeritler de elde edebilirsiniz. Ek yerlerini de düğüm ya da boncuklarla kapatabilirsiniz.

Kendin Yap Moda Fikirleri

5. Sütyen Arka Askıları :

Sırtı açık bluz ve tshirtlerinizi sütyeninizin arka askıları yüzünden giyemiyorsanız, orijinal askıları bu şekilde modifiye edebilirsiniz. Daha çarpıcı bir görüntü elde etmek için canlı renkler kullanabilirsiniz. Her askıyı farklı renkte yapmak da mümkün tabi.

Sırt kısmı eskiyen ya da bollaşan sütyenlerinizi de yine aynı şekilde değerlendirebilir, yenileyebilirsiniz.

Kendin Yap Moda Fikirleri

6. Yıpranan, Modası Geçen Paçalar :

Çok sevdiğiniz ama modası geçtiği için ya da paçaları yıprandığı için giyemediğiniz pantolon ve eşofmanlarınızı bu şekilde yeniden değerlendirebilirsiniz.

7. Kıyafetleriniz Hareketlendirecek Parçalar :

Farklı renkteki tshirtlerinizin üzerine giydiğinizde son derece şık ve farklı duracak bir kendin yap uygulaması daha. Renk ve boncuk seçimi tamamen size kalmış. Çok da tarz görünüyor bence.

Kendin Yap Moda Fikirleri

8. Parmak Arası Terlikler :

Ucuz, düz renk parmak arası terliklerinizi son derece şık aksesuarlara çevirebilirsiniz. Bu kendin yap projesi biraz zahmetli gibi görünse de ortaya çıkan sonuç bence tüm bu uğraşa değecek cinsten.

Kendin Yap Moda Fikirleri

9. Ayakkabılar :

Babetlerinizi bambaşka bir havaya kavuşturabilirsiniz. Eğer boyalar çıkarsa, ne kadar kolay bir işlem olduğunu görüyorsunuz, hemen tekrarlamak mümkün. Ucu yıpranmış olanları yenilemek için de güzel bir yöntem olabilir.

Kendin Yap Moda Fikirleri

10. İnce Triko Ve Kazak Kolları :

Sade kazaklarınızı hareketlendirmek için son derece basit ve hoş gözüken bir yöntem. Aynı renk ya da aynı kumaştan parçalar kullanabileceğiniz gibi daha farklı renk ve desenler de denenebilir.

Önceki Kendin Yap Projesi: Plastik Kaşıklar

Günün Kendin Yap Projesi: Plastik Kaşıklar
Günün Kendin Yap Projesi: Plastik Kaşıklar

11. Fermuarlar :

Fermuarlarla son derece şık aksesuarlar yaratmak mümkün. İsterseniz broşa çevirin, isterseniz bilekliğe… Zevkinize göre farklı malzemelerle de süsleyebilirsiniz. Yapımı da çok zor ya da zahmetli görünmüyor. İki kendin yap projesini de en kısa zamanda deneyeceğim. Çok şık görünmüyorlar mı sizce de?

Kendin Yap Moda Fikirleri

12. Boncuklar :

Boncuklar her zaman kurtarıcıdır. Hem bu kadar basit hem de bu kadar zarif görünen bir fikir uygulanmazsa ayıp olur 🙂 Fularlarınızı da daha özel hale getirebilirsiniz boncuklar sayesinde.

Kendin Yap Moda Fikirleri

13. Kimonolar :

Büyük fularlarınızın aynı tarafta kalan uçlarını birleştirerek kimono / şallar elde edebilirsiniz. Hafif esintili havalarda tshirtlerinizin üzerine giyebileceğiniz süper bir alternatif yaratmış olursunuz. Özellikle çarpıcı desenlere sahip fularlarla son derece şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle! Moda ve Kadın sayfamızdan bizi takip etmeye devam edin!

FACEBOOK YORUMLARI