Keçiören’e “JET” çarptı

15

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan ve bu iddiasını lider olarak uzun süre başarılı bir şekilde koruyan; ancak son haftalarda aldığı üst üste yenilgilerle bu iddiasını büyük ölçüde kaybeden Keçiörengücü, konuk ettiği zirve mücadelesinin ortaklarından renkdaşı Afjet Afyonspor’a da 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşmaya hızlı giren Başkent ekibi henüz 6. dakikada Kubilay’ın akıl dolu vuruşuyla ile öne geçti. Golden sonra da birçok fırsat yakalayan mor-beyazlılar, hücum oyuncularının beceriksizlikleri nedeniyle bu gollük pozisyonlardan yararlanamadı. Üstelik, Uğur’un golün hemen ardından, son adam olarak rakibini düşürmesi nedeniyle kırmızı kartla oyun dışı kalmasına rağmen oyun disiplinini bozmadı ve maçın son dakikasına kadar mücadelesini sürdürdü. Ancak savunmadaki basit hatalardan, karşılaşmanın bitimine az bir zaman kala arka arkaya, biri penaltıdan olmak üzere yediği iki golle rakibine teslim oldu.
İçeride ve dışarıda dağıttığı ucuz puanlarla zirveden koparak 5. sıraya kadar gerileyen Keçiörengücü’nün üst sıralardaki rakipleriyle arasında, uçurum sayılabilecek bir puan farkı bulunuyor. Bu puan farkının kapanması mucizelere bağlı olacağından, mor-beyazlı takım bundan sonra, play-off şansını kaybetmemek için mücadele edecek.
SAHA: Aktepe Stadı
HAKEMLER: Sinan Dereci (**), Ufuk Uğurlu (**), Çetin Öncel (**)
KEÇİÖRENGÜCÜ: Yaşar (**), Hüseyin (*), Rıdvan (**), Tarık (*), Burak (**), Okan (**), Ayhan (*), Uğur Utlu (?), Kubilay (***) [Efecan (*), dk 69],
Ahmet (*), Abdurrahman (*) [Berat (?), dk 79]
AFJET AFYONSPOR: Bekir (**), İsmet (**), Nazmi (**), Samet (*) [Oltan (***), dk 72], Bayram (**), Ali (**), Türker (***), Emre (**) [Tuğay (**), dk 64],
Yasin (***), Uğur Durmuş (**), Abdülkadir (**)
SARI KARTLAR: Okan, Rıdvan, Yaşar, Tarık (Keçiörengücü); Bayram, Türker, Oltan, Yasin (Afjet Afyonspor)
GOLLER: Kubilay (dk 6) Keçiörengücü; Oltan (penaltıdan dk 89 ve dk 90) Afjet Afyonspor