Keçiören zabıtası seyyar’a göz açtırmıyor

0
262

Yaptığı çalışmalarla diğer belediyelere örnek olan ve Keçiören halkının da büyük beğenisini kazanan Keçiören Belediyesi Zabıta Ekipleri, yaz günlerinde sayılarında bir hayli artış gözlenen seyyar satıcılarla her sene olduğu gibi bu senede mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

Seyyar satıcıların gürültü kirliliği oluşturarak yaşlı, hasta ve bebeklerin rahatsızlığına neden olması üzerine harekete geçen Zabıta Ekipleri, ayrıca araç ve yaya trafiğini olumsuz yönde etkileyenlere, uygun koşullarda üretilmeyen ürünleri satarak halk sağlığını tehdit edenlere de göz açtırmıyor.
2015 yılı içerisinde 491 seyyar satıcıya yasal işlem gerçekleştirerek Keçiören’i seyyar satıcılardan temizlemeye kararlı olan Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sadece seyyar satıcılar ile mücadele etmek üzere kurulan “Seyyar Ekipler Zabıta Merkezi” personeli ile haftanın her günü dur durak bilmeden görevlerini aralıksız sürdürüyorlar. Ovacık Mahallesinde bulunan seyyar ekipler zabıta merkezi bahçesi, her gün Keçiören sokaklarında yakalanan seyyar satıcı araçları ile dolup taşıyor.
“Halkın sağlığını korumak ve gözetmek belediyemizin öncelikli vazifesidir.” ifadesini kullanan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Halkımız müsterih olsun, zabıta ekiplerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında… Vatandaşlarımız, günün her saatinde Zabıta Müdürlüğü’nün 361 06 06 numaralı telefonlarını arayarak şikayetlerini iletebilirler” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz