Ana Sayfa Spor Gündemi ve Haberleri Fenerbahçe Kazanmak için hamleler yaptık ama başarılı olamadık

Kazanmak için hamleler yaptık ama başarılı olamadık

-

Süper Lig’in 3. haftasında, evinde Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat karşılaşma ile ilgili olarak değerlendirme yaptı.

“İyi bir mücadele oldu düşüncesindeyim. Oyuncularımın ortaya koyduğu performanstan dolayı gurur duyuyorum. 40 dakikayı 1, son 10 dakikayı 2 eksik oynayan bir takımdık. Ama buna rağmen ileride basmaya devam ettik. Ukrayna milli maçı arasının bize büyük yararı olacaktır. Bu arada yeni transfer Jailton’un da adaptasyonu hızlanacaktır. “


Ümit Özat, futbolcularının sergilediği performanstan gurur duyduğunu belirterek, “Maçın 40-45 dakikasını 10, son dakikalarını da da 9 kişi oynadık. Fenerbahçe’ye karşı bu kolay bir iş değil.” diye konuştu.

Eksik oynamalarına karşın oyunu kazanmak için hamleler yaptıklarını ancak başarılı olamadıklarını dile getiren Özat, milli maç nedeniyle lige verilen aranın takıma iyi geleceğini vurguladı.

Zor bir fikstürleri olduğuna dikkati çeken Özat, “Ama arayla, ama sırayla oynayacağız. O nedenle toplayabildiğimiz kadar puan almayı istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Özat, yapılan transferlere ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ahmet İlhan’dan memnunum, Jailton iyi iş çıkardı, takıma katkısı olacak, Dialo yeni alışıyor. Sonuçta biz bir sistem takımıyız. Oyuncuların hemen adapte olması kolay değil. Ligin 3. haftası, daha transferleri değerlendirmek için erken. Skuletic’i kadroya almadım, fizik olarak eksiği var. Takımın genel anlamda 8-10 hafta içinde rayına oturacağını düşünüyorum. Allah var, kimi istediysek alındı. Her oyuncuyu ben istedim. İnandığımız isimleri biz söyledik. Mehmet Taş da bu takıma katkı sağlayacak. Her sene buraya Messi ya da Neymar gelmiyordu. Ben mücadeleye bakıyorum.”

Bu Haberler Kaçmaz!

Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon

TEKNOLOJİ ile birlikte her alana etki eden animasyon sektörü, yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı da artırdı.