ERCİYES’te iki günden bu yana etkili olan yağış nedeniyle kayak sezonu Nisan ayının ilk haftasına kadar uzadı.

Son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması ile endişelenen turizmcilerin, etkili olan kar yağışıyla birlikte yüzleri güldü. Kar yağışıyla birlikte Erciyes Kayak Merkezi’nde, kayak sezonu’nun Nisan ayının ilk haftasına kadar uzaması bekleniyor. Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı; bahar ayları ile birlikte birçok kayak merkezi sezonu kapatırken, Erciyes’te kayak keyfinin aralıksız devam ettiğini söyledi. Cıngı, şöyle konuştu:

KAYSERI’DE ETKILI OLAN KAR YAGISI NEDENIYLE, ERCIYES’TEKI KAYAK SEZONUNUN, NISAN AYININ ILK HAFTASINA KADAR UZADIGI BILDIRILDI. (FOTO: KAYSERI DHA)

“Bu yıl baharın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarındaki ani artış birçok kış turizm merkezinin sezonu erken kapatmasına neden oldu. Bu durumdan Erciyes Kış Sporları Merkezi minimum düzeyde etkilendi. Son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte kayak severler, Nisan ayının ilk haftalarına kadar Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak keyfini yaşamaya devam edebilecekler. Yaptığımız ölçümler neticesinde şu anda pistlerde ortalama 60- 80 santim sıkıştırılmış kar bulunuyor. Son yağışlarla birlikte bu seviyenin daha da artmasını bekliyoruz.”

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.