• Güncel
  • Video
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Karda mahsur kalan hastayı UMKE kurtardı

Karda mahsur kalan hastayı UMKE kurtardı

-

Rize’de kardan yolu kapanan Ortapazar Köyü’nde mahsur kalan kanser hastası 55 yaşındaki Abdulhalik Uzun, iş makinelerinin açtığı yoldan köye ulaşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından alınarak hastaneye götürüldü.

Merkeze bağlı Ortapazar köyünde rahatsızlanan Abdulhalik Uzun’un eşi Elmas Uzun, sağlık görevlilerinden yardım istedi. Karla kaplı yolun İl Özel İdaresi ekiplerince iş makineleriyle açılması sonrasında köye ulaşan UMKE ekipleri. Kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Uzun’a ilk müdahaleyi araçta yaptı. Daha sonra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Doğuş Çay Hacere Karakan Onkoloji Merkezi’ne götürülen Abdulhalik Uzun, tedavi altına alındı.

Tedavisi devam eden Abdulhalik Uzun, çok kar yağınca köyde mahsur kaldıklarını anlattı, “Ekipler yolu açtı, ana yola kadar 200 metre yürüdükten sonra da sağlıkçılar geldi” dedi.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz