ESKİŞEHİR,(DHA)- KARA Kalpaklılar Kültür, Töre ve Eğitim Derneği Eskişehir Temsilciliği, 30 kadar üyesiyle Kanatlı AVM önünde bir basın açıklaması yaptı, ardından çocuk istismarını protesto amaçlı üzerinde ‘Çocuk gelin meşrulaştırılamaz’ yazısıyla, gelinlikli oyuncak bebek bıraktı.

Kendisini ‘Kuvay-i Milliyeci’ olarak tanımlayan Kara Kalpaklılar, 15 dakika Kanatlı önünde durup olaysız şekilde dağılırken, yoldan geçen vatandaşlar da eylemi izledi. Grup adına basın açıklaması yapan Kara Kalpaklılar Eskişehir İl Başkanı Anıl Kalkan şunları söyledi:
“Kara Kalpaklı Türkçüler olarak bugün buraya tek bir amaçla geldik, çocuklarımızın sahipsiz olmadığını hatırlatmaya. Yüce Başbuğ Atatürk, ‘Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı’ derken, bize vazifelerimizden birini emrediyordu. Türkiye gündemi son birkaç gündür çocuk istismarı ve ona dair çıkarılması muhtemel kanunlarla çalkalanıyor. Biz de diyoruz ki, mahkemeler milletin vicdanıdır. Vicdanımızı yaralayan her hüküm de nezdimizde geçersizdir. Olası bir kanun kabulünde, onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan çocuğun hangi sapıkla evlendirileceğini veya yine tecavüze uğrayan bir erkek çocuğunun mağduriyetinin nasıl giderileceğini merak ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz