• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Kara Kalpaklıların çocuk istismarı protestosu

Kara Kalpaklıların çocuk istismarı protestosu

-

ESKİŞEHİR,(DHA)- KARA Kalpaklılar Kültür, Töre ve Eğitim Derneği Eskişehir Temsilciliği, 30 kadar üyesiyle Kanatlı AVM önünde bir basın açıklaması yaptı, ardından çocuk istismarını protesto amaçlı üzerinde ‘Çocuk gelin meşrulaştırılamaz’ yazısıyla, gelinlikli oyuncak bebek bıraktı.

Kendisini ‘Kuvay-i Milliyeci’ olarak tanımlayan Kara Kalpaklılar, 15 dakika Kanatlı önünde durup olaysız şekilde dağılırken, yoldan geçen vatandaşlar da eylemi izledi. Grup adına basın açıklaması yapan Kara Kalpaklılar Eskişehir İl Başkanı Anıl Kalkan şunları söyledi:
“Kara Kalpaklı Türkçüler olarak bugün buraya tek bir amaçla geldik, çocuklarımızın sahipsiz olmadığını hatırlatmaya. Yüce Başbuğ Atatürk, ‘Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı’ derken, bize vazifelerimizden birini emrediyordu. Türkiye gündemi son birkaç gündür çocuk istismarı ve ona dair çıkarılması muhtemel kanunlarla çalkalanıyor. Biz de diyoruz ki, mahkemeler milletin vicdanıdır. Vicdanımızı yaralayan her hüküm de nezdimizde geçersizdir. Olası bir kanun kabulünde, onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan çocuğun hangi sapıkla evlendirileceğini veya yine tecavüze uğrayan bir erkek çocuğunun mağduriyetinin nasıl giderileceğini merak ediyoruz.”

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz