Kanseri yenen İpek, onkoloji servislerinde umut dağıtıyor

0
11
IZMIR'DE KEMIK KANSERI OLARAK BILINEN 'OSTEOSARKOM' ILE MUCADELE EDEN IPEK SIMSEK (SAGDA), SOL BACAGININ ARDINDAN AKCIGERINDE NUKSEDEN KANSERI UC YILDA GECIRDIGI 10 AMELIYAT SONRASINDA YENMEYI BASARDI. ONKOLOJI SERVISLERINDEKI COCUKLARIN YASADIKLARINDAN ETKILENEREK YARDIM KAMPANYASI BASLATAN IPEK, KANSERI YENEN BIR ABLALARI OLARAK SIMDI COCUKLARA UMUT DAGITIYOR. COCUKLARLA BIR ARAYA GELEREK HEDIYE DAGITAN GENC KIZ, “BEN BURADAN TABURCU OLDUM AMA BU BINAYI VE DIGER KANSER HASTASI COCUKLARI HIC BIRAKMAYACAGIM. BURADAKI COCUKLARLA VAKIT GECIRMEK HAYATIN NE KADAR ONEMLI OLDUGUNU HERKESE ANLATIYOR” DEDI. (FOTO: HANDE NAYMAN / IZMIR DHA)
- Reklam -

İZMİR’de kemik kanseri olarak bilinen ‘osteosarkom’ ile mücadele eden İpek Şimşek (18), sol bacağının ardından akciğerinde nükseden hastalığı 3 yılda geçirdiği 10 ameliyatla yenmeyi başardı. Onkoloji servisinde tedavi gören çocukların yaşadıklarından etkilenerek yardım kampanyası başlatan Şimşek, şimdi çocuklara umut dağıtıyor. Kendisinin de tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’ndeki çocuklarla buluşan Şimşek, “Taburcu oldum ama bu binayı ve diğer kanser hastası çocukları hiç bırakmayacağım” dedi.

Bayraklı ilçesinde yaşayan İpek Şimşek’e, 2018’nin Eylül ayında sol bacağındaki şiddetli ağrı nedeniyle başvurduğu Ege Üniversitesi Hastanesi’nde halk arasında kemik kanseri olarak bilinen ‘osteosarkom’ teşhisi konuldu. Doktorlar, İpek’in protez ameliyatı olması gerektiğini aileye bildirince özel bir hastanede yapılması planlanan ameliyatın masrafı olan 90 bin TL, bir hayırsever tarafından karşılandı. Operasyon geçiren Şimşek, yüzde 90 oranında kanseri yendi. Daha sonra kanser akciğerinde yeniden nüksetti. 3 yıl boyunca defalarca kemoterapi gören ve toplam 10 ameliyat geçiren İpek, yaklaşık 9 ay önce kanseri tamamen yendi. Onkoloji servislerindeki çocukların yaşadıklarından etkilenerek yardım kampanyası başlatan İpek, kendisinin de tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’ndeki çocuklarla buluştu.

- Reklam -