Ana Sayfa Yerel Haberler Kanser hastaları Yenimahalle’de moral buldu

Kanser hastaları Yenimahalle’de moral buldu

-

Yenimahalle Belediyesi, şehir dışından gelen ve kalacak yer sıkıntısı çeken kanser hastaları ve hasta yakınlarının sıcak yuvası olan Onkoloji Konuk Evi’nde, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla uygulamalı ebru sanatı gösterisi ve moral konseri düzenledi.

Nilay GAZELOĞLU- Yaklaşık 100 Konuk Evi sakininin katıldığı etkinlikte, hasta ve hasta yakınlarını Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu da yalnız bırakmadı.

Hem öğrendiler hem eğlendiler
İlk olarak Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) bünyesinde ebru sanatı eğitimi alan kursiyerler, konukevi sakinlerine ebru yaptırdılar. Eğlenceli dakikalara sahne olan eğitimde, hasta ve hasta yakınlarının emek vererek büyük bir zevkle yaptıkları ebrular da kendilerine hediye edildi.
“Bugün ilk defa ebru resmi yapmayı öğrendim”
YENİMEK öğretmenlerinin verdiği konserin başlamasıyla oyun havaları ve halaylarla daha da coşan vatandaşlar, ikram edilen yiyecekleri afiyetle yiyerek, Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Şanlıurfa’dan Ankara’ya gelen ve konukevinde kalan minik Songül Balcı, “6 sene önce kansere yakalandım ve 2 yıldır burada tedavi görüyorum. Buraya gelmeden önce kalacak yer sıkıntısı çekiyorduk. Burada bizi ağırlıyorlar, bizimle ilgileniyorlar, ben çok mutlu oluyorum. Bugün ilk defa ebru resmi yapmayı öğrendim. Çok zevkli ve kolay” dedi.
“İç dünyamız değişiyor, mutlu oluyoruz”
Erdoğan Hançer ise, “Ben Samsun’dan gelerek Onkoloji Hastanesi’nde tedavi görüyorum ve 2 yıldır belli aralıklarla Onkoloji Konuk Evi’nde kalıyorum. Burası açılmadan önce insanlar hastane köşelerinde perişan oluyordu. Çimenlerde, arabalarda yatıyorduk. O günleri yaşadım. Yenimahalle Belediyesi sayesinde bu güzel günleri de yaşıyorum. Fikir önce kafada oluşur. Başkan Fethi Yaşar’ın bu fikir kafasında oluşmuş ve bu fikri uygulamaya dökmüş. Burada çalışanların ilgisi, bize olan yakınlığı, güler yüzü bizlere moral veriyor. Burada evimdeki gibi rahat ve konforlu yaşıyorum. Odamda banyodan tuvalete kadar her şeyim var. Başkanımızın hizmetinden dolayı ve bize verdiği değerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Böyle programlarla da iç dünyamız değişiyor, mutlu oluyoruz. Emeği olan herkesin dualarımızda yeri olduğunu da belirtmek istiyorum” diye konuştu.
“5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyoruz”
Hastalara acil şifalar dileyen Başkanvekili Kartal da tüm hasta ve hasta yakınlarını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar adına selamlayarak kanser hastalığında moral ve motivasyonun önemine de dikkat çekti. Kartal, “Kanser hastalığını yenmek için moral motivasyon çok önemli. Biz belediye olarak bu konuk evini ülkemizin dört bir köşesinden gelen vatandaşlarımız için hizmete açtık. Amacımız insanların hastane bahçelerinde ve yerlerde yatmalarını engellemek. Bugün burada kalan Vanlı, Hakkarili, Şanlıurfalı, Antalyalı, İzmirli, Sivaslı ve Kayserili vatandaşlarımız var. Biz ayrıştırmıyoruz, ötekileştirmiyoruz. Burada ücretsiz olarak 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyoruz” dedi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.