• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Kanal Ankara Gerçekleşecek

Kanal Ankara Gerçekleşecek

-

Yavaş muhtarlarla da bir araya geldi. İmar sorunlarının dile getirildiği toplantıda bölgenin 30 yıllık imar ve altyapı sorunlarını birlikte çözeceğiz sözü verdi.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ankaralılar da yıllardır biriken sorunlarına çözüm bulmak için Yavaş’ı ziyaret ediyorlar.

KANAL ANKARA

Ziyaret de öyle kolay olmuyor çünkü Mansur Bey neredeyse 24 saat seçmenlerin ayağına gidiyor.

Kanal Ankara Projesi’nin yapılacağı Karataş, Mühye ve İmrahor mahalle muhtarları, Mansur Yavaş’ı ziyaret ederek Melih Gökçek ve Mustafa Tuna döneminde yaşadıkları imar problemlerini ve mağdur edildiklerini anlattılar.

- Reklam -

İmar Planlarının yapılmamasını eleştiren muhtarlar, Çankaya’ya yaklaşık 4-5 kilometre yakında olan bölgeye alt yapı hizmetleri de verilmediğini vurguladılar.

Mansur Yavaş Kanal Ankara Projesi için, “Bu tarz projelerde büyük rantlar dönüyor. Bizim rantla işimiz olmaz. Seçilirsek projeyi revize edip bakacağız. Allah’ın izniyle de çözeceğiz. İlk yapacağımız işlerden birisi orası olacak, sözümüz olsun” dedi.

KANAL ANKARA PROJESİ NEDİR?

Kanal Ankara Projesi, İmrahor vadisindeki 7 köyün 5 milyon metrekare büyüklüğündeki meralarının, “Kanal Ankara” yapılacak sözü üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesinin mülkiyetine geçmesi ile başladı.

Melih Gökçek projenin 1. Etap ihalesini yaptı ve yapımına başlanacaktı ki görevden alındı. Böylece Gökçek tarafından 2014 yerel seçimleri vaatlerinden en büyüğü olan proje de rafa kalkmış oldu.

MANSUR YAVAŞ NELER SÖYLEDİ?

Kendini vatandaşın yerine koyduğunu ve bu şekilde vatandaşın sorunlarının zaman içinde çözüleceğini vurgulayan Yavaş, ” Melih Gökçek hiçbir zaman ilçe belediyelerinin tamamıyla bir araya gelmemiş. Onun ne kadar sorunlardan uzak kaldığını gösterir. Bizim belediyecilik anlayışımızda bu yok. Bizim partimizden olsun ya da olmasın fikir alış verişlerine, ortak çözümlere her zaman açık olacağız” dedi.

MUSTAFA TUNA İYİ BİR ŞEY YAPTI

MUSTAFA TUNA

Toplantı da mevcut belediye başkanı Mustafa Tuna’nın uygulamaya geçirdiği bir sistemden de bahseden Yavaş, “Hangi belediyenin ne ihtiyacı varsa gerekli bütçeyi ayırdı. Bu şekilde yolsuzluğun önüne de geçti. Mustafa Tuna bu konuda iyi bir iş yaptı” dedi.

Büyükşehir belediyesinin asfaltlama çalışmalarından sonra koyduğu “buranın asfaltı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından atılmıştır” tabelalarını eleştiren Yavaş, “Bu tabelalara devasa paralar ödeniyor. Bunların gereksiz masraf olduğunu ve saçma bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Asfalt atmak zaten belediyelerin asli görevidir” diye konuştu.

EYMİR KORUNMALI

Muhtarların Eymir Gölü’yle ilgili olarak soru sorması üzerine Yavaş, “Eymir’in korunması gerektiğini düşünüyorum. Orası olduğu gibi kalmalı” dedi.

Konuşmasında hizmette adalet vurgusu da yapan Yavaş, “Öncelikli olarak adaletli hizmeti sağlamalıyız. Çünkü adalet sağlandığı takdirde hizmette vatandaşlara eşit olarak gider” dedi.

- Reklam -
Mehmet Akgün
Mehmet Akgünhttps://sonsoz.com.tr
2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olup, Sonsöz Gazetesi'nde 2017 Mart ayından beri aktif gazetecilik yapmakta...

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz