ANTALYA’nın Alanya ilçesinde 7 yıl önce mülk edinen Jamaika asıllı Kanada vatandaşı Enett Reid (73), son gelişinde Türk insanının yardımseverliği ve cana yakınlığından etkilenerek 3 günde ilçeye yerleşmeye karar verdi.

Hollywood oyuncusu Ayisha Issa’nın da annesi olan Enett Reid, “Buradaki insanlar daha iyi kalpli ve yardımseverler. Yabancıları sıcak karşılıyorlar. Hayatımın geri kalanını Alanya’da geçirmek istediğimi anladım” dedi. Reid ayrıca Türkiye’nin pandemi sürecinde inanılmaz işler yaptığını da söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan ve herkesin kendini evlerine kapatmasına neden olan koronavirüs salgını, Türkiye’de etkisini yitirmeye başladı. Birçok Avrupa ülkesi ve ABD’ye göre daha kontrollü yönetilen pandemi süreci çoğu yabancının da dikkatini çekiyor. Türkiye’nin yönettiği pandemi sürecini daha güvenli bulan birçok yerleşik yabancı ve Türkiye’de evi bulunan turistler, bu dönemi ülkeleri yerine burada geçirmeyi tercih ediyor. Bunlardan birisi de aslen Jamaikalı olan, uzun yıllardır Kanada’da yaşayan Enett Reid oldu.

Daha önce İtalya ve İngiltere’de yaşayan ve Hollywood’un ünlü oyuncularından Ayisha Issa’nın da annesi olan Enett Reid, Türkiye’ye ilk kez, İngiltere’de yaşayan ama Alanya’da evi bulunan kuzeninin ısrarıyla geldi. 2013 yılında çok uzak olduğu için kendisine çılgınca gelen bir teklifi değerlendirmeye karar veren Reid, kuzeninin ‘Ne kaybedersin, seyahat etmeyi seviyorsun hadi çık gel’ lafı üzerine o yıl ilçeye geldi. Alanya’yı çok beğenen Enett Reid yine o sene kuzeni gibi ilçede mülk edindi. Yaklaşık 6 yıldır belli aralıklarla Alanya’ya gelip giden Enett Reid, geçen yıl aralık ayında geldikten sonra bu kez ilçeye yerleşmek istedi. Son gelişinde 3 gün kaldıktan sonra Türk insanının yardımseverliği ve cana yakınlığına hayran kalan Enett Reid, Kanada’dan Alanya’ya yerleşmeye karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz