KAMU KAMPLARININ SATIŞI DURDURULSUN

0
6

Kamu kamplarının satışına ilişkin tepkiler giderek büyüyor, Cumhurbaşkanlığı kararı ile sosyal tesislerin satılması kararı sonrasında kararın iptal edilmesi için imza kampanyaları düzenlendi


Bu kapsamda Emekli Sandığı Tertip Komitesi üyeleri KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal ile görüşerek, “Kamu Kamplarının satışının iptaline yönelik toplanan imzaları kendisine teslim etti. Ayrıca BES (Büro Emekçileri Sendikası) tarafından Danıştay’a açılan iptal davası hakkında bilgi alındı.
Kamulaştırma ve rant üzerine kurulu bu satış iznine karşı olduklarını belirten KESK Genel Sekreteri Köksal, “KESK olarak Zaten bununla ilgili davalarımızı açtık, itirazlarımız sürüyor. Toplanan imzaları gerekli yerlere ulaştırdık, ulaştırmaya da devam edeceğiz” dedi.
Ancak itirazlara rağmen satışların devam ettiğini belirten Köksal, “Zamanında devlet memurlarının kendi paralarıyla alınmış bu tesislerin satışı kanunsuzdur. Ayrıca bu satılan yerler hala kullanımda olan yerlerdir. Atıl durumda olan yerlerin satışı yapılıyor gibi gösterilmesi yanlıştır. Memurun kendi imkanlarıyla bu günlere kadar yaptığı bu tesislerin hakkını sonuna kadar savunacağız” dedi.
Emekli Sandığı Tertip Komitesi üyeleri de KESK Genel Sekreteri Köksal ‘a konuya sahip çıkmaları ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

- Reklam -