Kahramankazan’dan Ardahan’a eğitim köprüsü

0
331

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Kahramankazan Belediyesi, Ardahan’ın Otağlı Köyü İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler için bilgisayar sınıfı oluşturdu.

Kahramankazan Belediyesi’nin gönderdiği bilgisayarları, Otağlı Köyü’ne, doğa sporu tutkunu basın mensuplarından oluşan MedyaTrek ekibi ulaştırdı.
Kahramankazan Belediyesi ve basın mensuplarından oluşan MedyaTrek ekibi, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında Ardahan’ın Damal İlçesi’nde bulunan Otağlı Köyü İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler için bilgisayar sınıfı oluşturuldu. Kahramankazan Belediyesi’nce gönderilen bilgisayarlar, doğa sporları tutkunu olan basın mensuplarından oluşan MedyaTrek ekibi tarafından Otağlı Köyü’ne ulaştırıldı.
Yürüyüş öncesi teslim ettiler
Gürcistan’daki 5047 metre yüksekliğindeki Kazbek Dağı’na tırmanmak için Ankara’dan yola çıkan MedyaTrek ekibi, sınırı geçmeden önce Otağlı Köyü’nü ziyaret etti. Hürriyet Ankara Yazı İşleri Müdürü Eray Görgülü, CNN Türk kameramanı Bayram Şahin ve Kanal A kameramanı Kazım Özbek’ten oluşan ekip, burada Kahramankazan Belediyesi’nce temin edilen bilgisayarları, köy muhtarı Gülcemal Terekeme ve beraberindeki heyete teslim etti. Bilgisayarlarla 70 öğrencinin eğitim gördüğü Otağlı İlköğretim Okulu’ne bilgisayar sınıfı kuruldu.
Kahramanrkazan’a teşekkür
Muhtar Terekeme ve köy heyeti, MedyaTrek ekibi aracılığıyla Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Kahramankazanlılara şükranlarını ileterek, “Yavrularımızın eğitimleri için katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler” dedi. MedyaTrek ekibi de, Kahramankazan Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirdikleri proje ile öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtti.
Elimizden geleni yapma hazırız
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, içinde bulunduğumuz yüzyılın internet ve teknoloji çağı olduğunun altını çizerek, öğrencilerin internet ve teknolojiyi kullanmaları için her zaman ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Ertürk, “İlçemizdeki tüm okullara sürekli destek veriyor ve onların tüm ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz.
Otağlı Köyü’ndeki yavrularımız için bilgisayar sınıfı oluşturmak bizleri çok mutlu etti. MedyaTrek ailesine ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz