Kahramankazan’da yaşlılar yalnız bırakılmıyor

0
160
- Reklam -

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, yaşlı vatandaşlar için ürettiği projelerle fark yaratıyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında ilçe genelindeki yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Belediye ekipleri ise bir an olsun yalnız bırakmadıkları yaşlı vatandaşların, evde bakımdan kuaför hizmetine, psikolojik destekten sağlık hizmetine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Duygusal anlar yaşandı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında ilçe genelindeki yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Başkan Ertürk ve eşi, ellerini öptükleri yaşlı vatandaşlara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti. Duygusal anların da yaşandığı ziyaretlerde, Başkan Ertürk ve eşini karşılarında gören yaşlılar göz yaşlarına hakim olamadı. Yaşlı vatandaşlar kendilerini unutmadıkları ve her zaman yanlarında oldukları için Başkan Ertürk ve belediye personeline dualar ederek, teşekkürlerini iletti.
Her zaman yanlarındayız
Başkan Ertürk, yaşlanmanın bir doğa kanunu olduğunu ve tüm insanların ileride yaşlanacağını belirterek, “Bu kapsamda geleceğin yaşlıları olarak bizler bu konuda çok hassas bir çalışma yürütüyoruz. Kahramankazan’daki tüm yaşlı annelerimizin, babalarımızın, amcalarımızın sürekli olarak 7/24 yanlarıdnadyız” dedi. “Yaşlı vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaları ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak için sorumluluklarımızın farkındayız” diyen Ertürk, şunları kaydetti:
“Bu hassasiyetle yaşlı vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm alanlardaki ihtiyaçlarının karşılanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaşlılarımızın sosyal hayatını kolaylaştırmak ve motivasyonlarını arttırmak için berberinden, evde bakım hizmetine, psikolojik destekten, sağlık hizmetine kadar hangi konuda ihtiyaçları varsa çözüm ve destek için tüm birimlerimiz ile tam bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Kahramankazan Belediyesi olarak yaşlılarımızın önündeki tüm engelleri kaldırdık. Yaşlılarımızın, belediyemizde ya da diğer kamu kurumlarındaki işlemlerini de ekiplerimizin yardımları ile çözüme kavuşturuyoruz. Kahramankazan’daki tüm kesimler olduğu gibi, yaşlılarımız için de çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz