Kahramankazan’da semt pazarı dualarla açılıyor

0
211
- Reklam -

Kahramankazan’da her hafta salı günleri kurulan semt pazarının açılışı bol kazanç getirmesi için dualar eşliğinde yapılıyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve belediye personeli, pazarcı esnafıyla birlikte dua ederek, esnafa “hayırlı işler, bol kazançlar” temennisinde bulunuyor.

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, ilçe esnafını bir an olsun yalnız bırakmıyor. Kahramankazan Belediyesi bu kapsamda, ilçede her hafta Salı günleri kurulan semt pazarının açılışını dualar ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile yapıyor. Pazarcı esnafı ve alışverişe gelen vatandaşlar da pazarın açılış duasına katılıyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve belediye personeli de her salı pazarcı esnafıyla birlikte dua ederek, esnafa “hayırlı işler, bol kazançlar” temennisinde bulunuyor. Din görevlileri eşliğinde yapılan duanın ardından semt pazarı açılarak, vatandaşlar alışveriş etmeye başlıyor. Başkan Ertürk daha sonra burada vatandaşlar ve pazarcı esnafıyla sohbet ederek işlerinin iyi gitmesi dileklerinde bulunuyor.
Geleneksel hale geldi
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, başkan seçildiği 2004 yılından bu yana aralıksız olarak pazar açılış duasını esnafla birlikte yaptıklarını belirterek, bu uygulamanın geleneksel hale geldiğini söyledi. Belediye olarak ilçe esnafının sürekli olarak yanında olduklarını belirten Başkan Ertürk, şöyle konuştu:
“Pazarcı kardeşlerimizin ve vatandaşlarımızın daha rahat koşullarda alışveriş yapmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Pazarımız sürekli olarak temizleniyor ve sağlık başta olmak üzere tüm koşullar açısından da denetleniyor. Böylece hem vatandaşlarımız alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapıyor hem de esnaf kardeşlerimiz daha iyi bir ortamda çalışmış oluyor. Bu açılış duası ile böylesine güzel koşullarda hizmet veren pazarımızın bereketinin artması için rabbimize dua ediyoruz.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz