Kahramankazan’a KKTC’den “kardeş” geldi

0
218
- Reklam -

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Esentepe Belediyesi arasında kardeş kent protokolü imzalandı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Yaptığımız çalışmalar ve belediyecilik anlayışımız ile Türkiye’ye örnek oluyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimizin yalnızca Türkiye’den değil, yurt dışından da takip edildiğini bilmek bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Kahramankazan Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne iline bağlı Esentepe Belediyesi arasında kardeş kent protokolü imzalandı.

- Reklam -

Kardeş kent protokolü, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan arasında imzalandı. Kahramankazan Belediyesi’nde imzalanan protokole iki belediyeden başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı.

Kahramankazan’a KKTC’den “kardeş” geldi

Yurt dışından da takip ediliyoruz

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Protokol töreninde konuşan Başkan Ertürk, Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güzide belediyelerinden olan Esentepe belediyesi ile kardeş kent protokolü imzalamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Kahramankazan Belediyesi olarak bu tür işbirliği ve karşılıklı ilişkilere önem verdiklerini anlatan Başkan Ertürk, “Yaptığımız çalışmalar ve belediyecilik anlayışımız ile Türkiye’ye örnek oluyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz yalnızca Türkiye’den değil, yurt dışından da takip edildiğini bilmek bizi çok mutlu ediyor.

Kahramankazanımızı daha yaşanabilir, daha modern bir kent kılmak için çok şeyler yaptık. Yapacak daha çok işimiz olduğunu biliyoruz ve bunun için gecemizi gündüzümüze katıp çalışmaya devam ediyoruz. Artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de bir kardeşimiz olması da bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır” diye konuştu.

Kahramankazan’dan çok etkilendik

Başkan Ertürk, protokol törenin ardından Esentepe Belediyesi heyetine belediye hizmet binası ve belediye tarafından yapılan çalışma ve yatırımları gezdirdi. Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, yaptıkları ziyaret sırasında belediye çalışmalarını ve yapılan hizmetleri yerinde incelediklerini belirterek, Kahramankazan’da yapılan hizmetlerden çok etkilendiklerini ifade etti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz