Kağıthane’ye 50 milyonluk yatırım; 100 bin nüfusu ilgilendiriyor

0
2

Gökçe KARAKÖSE, Doğan GÜNDOĞDU / İSTANBUL, (DHA) – Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, görevdeki 2’nci yılında söz verdikleri projelerden 30’dan fazlasını tamamladıklarına dikkat çekti. Gelecek dönemde 100 bin nüfusu ilgilendiren projelerinin olduğuna vurgu yapan Öztekin, “Kapalı pazar evi otopark projemiz var. Yaklaşık 50 milyonluk bir proje. Önümüzdeki yılsonu orada 450 araçlık otopark, pazar yeri ve spor merkezimizle beraber bölgeye hizmet etmiş olacağız” dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, görevde bulunduğu 2 yıllık sürede ilçede hayata geçirilen projeleri sanat, basın, siyaset, spor camiası ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu ‘2 Yıllık Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı’nda paylaştı. Seçim öncesi vatandaşlara sözünü verdiği 53 projeden 30’unu gerçekleştirdiklerini belirten Öztekin, geri kalan 3 yıllık görev süresinde daha çok çalışarak Kağıthane’nin değerine değer katacaklarını ifade etti. Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen davet renkli görüntülere de sahne oldu. Misafirlere uygulamaya geçen her bir belediye hizmeti hazırlanan ünitelerde teatral şekilde tanıtıldı.

- Reklam -

100 BİN NÜFUSU İLGİLENDİREN 50 MİLYONLUK PROJE

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Yakın bir zamanda 100 bin nüfusu ilgilendiren Gültepe arkasındaki 5 mahallemizi kapsayan kapalı pazar evi otopark projemiz var. Yaklaşık 50 milyonluk bir proje. Bunun geçtiğimiz ocak ayında ihalesini yaptık. Şubat ayı içerisinde çalışmaya başladık.  İnşallah önümüzdeki yıl sonu orada 450 araçlık otopark, pazar yeri ve spor merkezimizle beraber bölgeye hizmet etmiş olacağız.  En yakın zamanda bu projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.

“İLÇEMİZİ DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRİYORUZ”

Öztekin, “Yaptığımız projelere vatandaşlarımızın tepkisi çok olumlu. Mesela ‘Maharetli Eller Çarşısı’ kadınlar için çok değerli ve ev ekonomilerine katkı sağlayabiliyorlar. Uzay evi projesini hayata geçirdik, gençlerimiz için stüdyonuz bizden projesini hayata geçirdik. Binlerce ağaç diktik. Her yeni doğan bebeğe bir ağaç dikmeye devam ediyoruz. Buna benzer yüzlerce projeyi de hayata geçirmek için çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Tematik caddelerimizi de hayata geçirdik. Kapalı Pazar ve otoparklar yapmaya devam ediyoruz. Böylece ilçemizi daha yaşanabilir hale getiriyoruz” diye konuştu.

HAYATA GEÇEN PROJELER

Başkan Öztekin’in 2 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği projelerden bazıları şöyle sıralandı:

“Kağıthane yeni meydanına kavuştu. Sadabad Kasrı Çamaşırhanesi, 160 yıl aradan sonra restore edildi. Her Bebeğe Bir Ağaç projesi hayata geçirildi.  Kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmesi amacıyla Maharetli Eller Çarşısı hizmete girdi. İş arayanlar için İstihdam Hizmet Noktası projesi hayata geçirildi. 3 adet Millet Kıraathanesi ve Çocuk Kütüphanesi açıldı. Sosyal medyada daha profesyonel işler yapmak isteyen gençler için stüdyo kuruldu. Yaşlıların istifade edebileceği, özellikle demans ve alzheimer hastası olan vatandaşların da vakit geçirebileceği, Yaşlılar İçin Gündüz Hizmet Merkezi kuruldu. Çocuklar için Uzay Evi kuruldu. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için gıda, temizlik ve giyim ürünlerini barındıran Elden Gönüle Sosyal Yardım Merkezi hizmete açıldı. Yeşilay Danışmanlık Merkezi hizmete girdi. Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi açıldı. Sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Can Dostlar Ofisi hizmete açılıyor.  Sporcuhane projesi kapsamında; karate alanında Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan sporcular Kâğıthane Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında Tokyo Olimpiyatlarına katılacak.

- Reklam -