Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Kadının sanata yansımasına destek

Kadının sanata yansımasına destek

-

Nişantaşı Üniversitesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen ‘Kadının Sanata Yansıması’ adlı sergiye destek oldu.

Piece of Art News, Vesaire Sanat Galerisi ve Nişantaşı Üniversitesi’nden Doç. Dr. Göknur Akçadağ’ın Proje Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen serginin açılışı Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.  Sergide kadına yönelik şiddetin son bulması, kadının güçlenmesi ve cinsiyet eşitliğinin toplumun her kesimine yayılması temaları işlendi.

Nişantaşı Üniversitesi Kültür Sanat Koordinatörlüğü iş birliğinde düzenlenen sergi açılış programında onur sanatçısı Prof. Dr. Tomur Atagök’e kadına yönelik projelere öncülük etmesinden dolayı ödül verildi.

Açılışın ardından Sirene-Acapella Çok Sesli Kadın Korosu ‘Kadın Hikayeleri’ temalı bir konser verdi.  12 Mart’a kadar ziyarete açık olan ‘Kadının Sanata Yansıması’ sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı, Nişantaşı Üniversitesi’nde burslu okuyan öğrencilere destek olarak aktarılacak.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Mevsim geçişleri bulaşıcı hastalıkları artırıyor

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, mevsim geçişlerinde zayıflayan bağışıklık sisteminin bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirdiğini söyledi. Kılıç, “Bulaşıcı...