KAYSERİ’de bir grup kadın, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddet, cinayet ve tecavüzü kınamak için Erciyes Dağı’nın karşı yamaçlarındaki Koçdağı Zirvesi’ne tırmandı.

Kadınlar, 2 bin 615 metrede ağızlarına siyah bant çekip, ellerindeki pankartlarla kadına şiddet’i protesto etti.

KAYSERIDE ALBERG SPOR KULUBUNE MENSUP KADINLAR ERCIYESIN KOCDAGI ZIRVESINE KADINA SIDDET CÝNAYET VE TACIZI PROTESTO ICIN TIRMANIS YAPTI FOTO DHA KAYSERI

Arlberg Spor Gençlik Kulübü’nün geçen yıl başlattığı, sosyal sorumluluk projelerinden olan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2’nci Zirve Tırmanışı’, başarıyla gerçekleştirildi. Dünya Kadınlar Günü kapsamında yapılan Koç Dağı tırmanışına şiddet, cinayet ve tecavüze dikkat çekmek için yapılan tırmanışa kadın ve erkek toplam 29 sporcu katıldı. Yaklaşık 2.5 saat süren tırmanış ardından zirveye ulaşan dağcılar burada, ‘Sıra sana gelmeden sesini çıkart’ yazılı pankartının yanı sıra önceden hazırladıkları mizah dergilerinde çizilmiş karikatürleri zirvede açarak konuya dikkat çekti.

KAYSERIDE ALBERG SPOR KULUBUNE MENSUP KADINLAR ERCIYESIN KOCDAGI ZIRVESINE KADINA SIDDET CÝNAYET VE TACIZI PROTESTO ICIN TIRMANIS YAPTI FOTO DHA KAYSERI

Erkek sporcular tarafından zirveye cıkartılan karanfiller zirvede kadın dağcılara verildi. İnişe geçen ekibe Arlberg Spor Tesisleri’nde kendileri için düzenlenen törene katıldı. Kafileye rehberlik eden, profesyonel dağcı Nuray Karakaya, “Kadına şiddeti protesto etmek,bu konuya dikkat çekmek için kadınlar olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Kadın cinayetleri ve şiddet artık bir son bulsun” dedi.

Kulüp Başkanı Mehmet Eğlenceoğlu da başarılı bir tırmanış gerçekleştiren ve etkinliğe katılan kadın sporculara birer madalya vererek ödüllendirdi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.