Kabin memurları, çocukların bisiklet hayalini gerçeğe dönüştürdü

0
4

İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) TÜRK Hava Yolları’nda (THY) kabin memuru olarak görev yapan ve birçok çocuğun hayalini gerçekleştiren İsimsizlerTK grubu, Kurban Bayramı’nda 100 çocuğa bisiklet hediye etti.
Ramazan Bayramı’nda 415 çocuğu bayramlık kıyafet ve hediyelerle sevindiren THY’de kabin memuru olan İsimsizlerTK, bu bayramda da Bahçelievler, Küçükçekmece ve Üsküdar’daki 100 çocuğa bisiklet hediye etti.  Havacı İsterse Yapar sloganlarıyla bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçiren gönüllü kabin memurları bisiklet projelerini sosyal medya ağı üzerinden 7 bine yakın takipçileriyle paylaştı. Yardımseverlerin desteğiyle yaklaşık 10 günde 100 bisiklet için gerekli desteği toplayan kabin memurları bisikletlerin 40’nı Bahçelievler ve Üsküdar’daki çocuk esirgeme kurumlarına, 60’nı ise  Dudullu, Avcılar ve Küçükçekmece’de yaşayan dar gelirli ailelerin çocuklarına teslim etti.  

BUGÜN MUTLU OLSUNLAR YARINLARA UMUT SAÇSINLAR
Bisiklet Projeleri ile ilgili İsimsizlerTK ekibi kurucu gönüllüsü Burak Savaş Oğuz, “Kurulduğumuz günden bu yana pek çok projeyi hayata geçirdik, bu projelerin tamamında 7 bin kişilik ailemizin desteği var. Bugün bizi bu harekete iten aslında bizim çocukluğumuz, çocukluğumuzda bize ulaşan yardım elleri sayesinde güzel anılarımız oldu. Bugün de biz o el oluyoruz ki bu çocuklar hem bugün mutlu olsunlar hem de yarınlarımıza umut saçsınlar. Onların yüzündeki gülümsemeye sebep olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

- Reklam -

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
Kabin Memuru Sümeyye Doğan ise şunları söyledi:
“Öncelikle bu projeye katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Çocukların yüzlerini biraz olsun güldürmek onların yanında olduğumuzu hissettirmek istedik. Bunu biraz olsun başardıysak ne mutlu bize. Onlar bizim geleceğimiz ve gülümseten bir gelecek için bugün burada olmalıyız. Bizi duyan herkesi de bu güzel hissi yaşamaya davet ediyoruz.”

BİZ O ROTADA ONLARLA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Yüzden fazla ülkeye uçuyoruz ama böyle anlarda dünyayı yeniden keşfediyoruz. Türk Hava Yolları ailemizin değerli kabin memurları bu bayram 100 çocuğu bisiklet hediyeleri ile sevindirdi. Minik dostlarımız hangi rotada sürmek isterse biz o rotada onlarla olmaya devam edeceğiz” dedi.
FOTOĞRAF

- Reklam -