Judocular 2020’ye hazırlanıyor

162

Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Yavuz Yolcu, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın startını Bosna Hersek’te yapılacak Avrupa Kupası müsabakalarında vereceklerini söyledi.

2020’de Tokyo’da düzenlenecek Yaz Olimpiyatları’na yönelik lansman toplantısı Kemer’de yapıldı. Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen toplantıya, Federasyon Genel Koordinatörü Yavuz Yolcu ve 150 sporcu katıldı. Toplantıda, Tokyo’da yapılacak Yaz Olimpiyatları ile ilgili sunum yapıldı, bazı sporcular da gösteri müsabakası yaptı.

Toplantı sonrası açıklama yapan Genel Koordinatör Yavuz Yolcu, 1964’te Tokyo Olimpiyatları ilk kez yapıldığında Avrupa’nın judoyu bilmediğini söyledi. Türkiye’nin ise o tarihlerde ilk defa judo ile tanışmaya başladığını aktaran Genel Koordinatör Yolcu, “Artık bu olimpiyatlarda biz de varız diyoruz. 1964 yılında Japonya bütün altın madalyaları almış. Türk gençleri olarak o altın madalyalarda bizim de hakkımız var. Çok çalışıyoruz. Ruhumuz buna hazır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın judoya destek vermesinden sonra Türk sporcularının yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını anlatan Genel Koordinatör Yolcu, “Bu çocuklar bunu başaracak. Türkiye’de genç nüfus var. Başka yerden sporcu aramaya gerek yok. Biz Tokyo için 80 sporcu ile startı veriyoruz. Bekle bizi Tokyo, biz buradayız” diye konuştu.