İzmir’de sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen 1 kişi öldü, 17 kişi tedaviye alındı (5)

0
9

‘BİR KADEH İÇMİŞ’
İzmir’de sahte içkiden zehirlenerek hayatını kaybeden Çetin Esen’in (59) yakınları, acı haberle  yıkıldı. Esen’in kız kardeşi Sırma Özkul, “Çok az içmiş, bir kadeh içmiş. Çankaya’dan bir yerden almış. Çok fazla içmiyordu. Geçen çarşamba günü içmiş. Mide bulantısı görülüyor, kusuyor. Hastaneye getiriyorlar ancak bugün yaşamını yitirdi” dedi.
Öte yandan sahte içkiden zehirlenen 17 kişinin tedavileri sürüyor. Tedavisi devam eden Ş.T.’nin (60) eniştesi İbrahim Topçu, DHA’ya yaptığı açıklamada, “Aldığı alkol sonrasında görme kaybı yaşamaya başlamış. Gözleri görmüyormuş. Yoğun bakımda tedavisi sürüyor” dedi.
‘İÇKİYİ SATANLARA ÇOK KIZDIM’
Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altında olan T.U.’nun (50) annesi Zekiye U., “Çok büyük panik ve heyecan yaşadım. İçkiyi satanlara çok kızdım. Oğlum hastalandığını bana söylemedi. Ben onun ölüsünü de bulabilirdim. Dün gece, saat  22.20 gibi, ‘Anne ben galiba beyin kanaması geçiriyorum, acil ambulans çağır’ dedi. Ben ambulans çağıramadım heyecandan. Ancak komşuyu çağırabildim. Hastaneye geldik. Sahte alkolden akın akın insanlar da geldi. Yattığı bölümdekilerde zehirlenmeden gelmiş. Oğlum, Konak’tan almış sahte içkiyi, sadece kendisi içmiş” dedi.

Melis KARAKUZULU- Kadir ÖZEN-Hande NAYMAN-Nevra UÇKAÇ/ İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI