İYİ PARTİ MAMAK İLÇE BAŞKANI MEHMET VURAL: ÜLKEMİZİN MERAL AKŞENER GİBİ BİR SİYASETÇİYE İHTİYACI VAR

0
95

İyi Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural, Mamak ilçesindeki gelecek hedefleri ve Mamak halkının partiye olan ilgisine ilişkin
gazetemize açıklamalarda bulundu.

İBRAHİM ETHEM ÜNAL– İyi Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural, partinin Mamak ilçesi için planladığı gelecek hedefleri ve Mamak halkının partiye olan ilgisine yönelik açıklamalarda bulundu. İlçe başkanlığı görevine geldikten sonra üye sayısında ciddi bir artış yakaladıklarını kaydeden Vural; “Mamak İlçe Başkanlığı’nı 1096 üye ile aldım. Şimdi ise 6 bin 830 üyem var. Göreve geldim geleli üç defa üye katılım programı yaptım. Aynı zamanda Mamak’ın eski 7 köyünde üyelerimizin yüzde 50-60 artırdım. Göreve geldiğimde Ortaköy’de 3 üyem vardı. Şimdi bu sayıları çoğalttık.” dedi.
‘ÜYE SAYISINDA YÜZDE 50-60 ARTIŞ SAĞLADIK’
İki yıldır ilçe başkanlığı görevini devam ettiren Vural, daha önce MHP ve AK Parti teşkilatları içinde yer aldığını ifade ederek siyaset hakkındaki görüşlerini şöyle aktardı; “Benim en önem verdiğim şeylerden birisi siyaseti temiz yapmaktır. AK Parti’de yapmış olduğumuz siyasetin meyvesini İyi Parti’den alıyoruz. Şahsım adıma söylerim ki AK Parti’de temiz bir siyaset yaptım. 2019 yılında atama ile ilçe başkanlığına geldim. 2020 Şubatında da seçimle göreve geldim. İyi Parti’nin saflarında Mamak caddelerini, her yerini karış karış gezdim. Benim özelliğim şu: Mamak’taki muhtarlarımızın çoğu ile yapmış olduğumuz siyasetten dolayı bir tanışıklığımız var. Mamak’ta sivil toplum örgütleri ile barışığız.”
‘MAMAK HALKI EVLERİNİ OTEL OLARAK KULLANIYOR’
Olası erken seçime yönelik görüş ve düşüncelerini de dile getiren Vural, şunları söyledi; “Eskiden siyasetçiler partiyi kurar, ertesi gün de iktidar olurdu. Ama şunu söyleyebilirim ki; İyi Parti’yi Mamak’ta iddialı yere getiriyoruz ve hedefimiz de bu yönde. Mamak’ta birinci parti olma ihtimalimiz çok yüksek. Burada gerçekten ülke iki duvar arasına sıkışmış bir durumda. Ben siyaset yaptım. İktidarın içinde de oldum. Ama bu kadar zor bir dönem geçirmedik. Yanıma çok sayıda gencimiz geliyor. Sokakta yürüyen 4 genci çevirin, 3’ü üniversiteli. Biz üniversite yapılmasın demiyoruz. Ama adamın vergi borcu var, gel üniversite yap diyorlar. Adamın 3 trilyon borcu varsa 500 bine dağın başına iki yıllık bire üniversite yapıyor. Bunlar yanlış.”
Mamak’ın içinde bulunduğu ekonomik durumu ve şartları değerlendiren Vural, AK Parti yönetiminde olan Mamak Belediyesi ve Belediye Başkanı Murat Köse’nin çalışmalarına değindi ve şunları belirtti; “Ankara’da metropol olan 9 ilçe vardır. Bu 9 ilçenin içinde ilk ışıkları yanan ilçelerden birisi Mamak’tır. Herkes Mamak’ta evini otel olarak kullanıyor. Sabah 5’te işe giderler. Sanayi bölgelerimiz var. İşsizlik sorununu ilk önce kendi ilçemde çözeceksin. İstihdam geliştirilecek. Mamak’ta bir tane üniversite yok. Mamak şu an işsizlikle anılıyor. Buradan OSTİM’e, Sincan’a işe gidenler var. Evlerini otel gibi kullanıyorlar. Sabah işe gidip akşam yatmaya eve geliyorlar. Ama bu insanları Mamak’ta iş sahaları açılsa, sıkıntıları giderilse kötü mü olur, hayır. yaklaşık 4 yıldır Mamak’ın belediye başkanı Murat Köse. Hedeflerimizin başında öncelikle iktidar olmak geliyor. Daha sonra Mamak’a bir üniversite açılacak. Fabrika kurulacak. Her şey batıya doğru ilerliyor, biz doğuda kaldık. Bir ilçeyi kalkındırmak istiyorsan öncelikle istihdam sağlanmalıdır. Buraya fabrikalar gelsin. Her şeyin başı iştir, çalışmaktır. Bizim hedefimiz bunlar. Vatandaşı kurtarmak lazım. İşsizliği kesinlikle çözeceğiz. 2002’de millet nasıl ki AK Parti’ye oy verdi, 2023’te de bu millet İyi Parti’ye oy verecek. Çünkü çare bizde.”
‘ÜLKEMİZİN MERAL AKŞENER’E İHTİYACI VAR’
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliğini değerlendiren Vural; “Genel Başkanımız bir kadın olarak 81 ili ve ilçelerini tek tek geziyorsa o ülkede bir sıkıntı var demektir. Genel Başkanımız deneyimli bir siyasetçi. İçişleri Bakanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış. Şu anda da ülkemizin gerçekten Meral Akşener’e ihtiyacı var. Ben siyasetin her köşesinde oldum. Benim için öncelikle ülkem, ikincisi Ankara, üçüncüsü ilçem çok önemli. Benim işim Genel Başkanıma layık olarak çalışmak, Genel Başkanımın taleplerini Mamak’a anlatmak, milletvekilleri saflarındaki sayılarını arttırmak. Bunun için elimden ne geliyorsa onu yapacağım. Yönetimimle, daire ve bölge başkanlıklarımla her zaman çalışacağız ve her zaman da Genel Başkanımızın arkasında olacağız.” şeklinde konuştu.

- Reklam -