İYİ Parti Başkanlık Divanı görev dağılımı belli oldu

165

Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ Parti’nin bugün basına kapalı yapılan toplantısında İYİ Parti Başkanlık Divanı görev dağılımı belli oldu.

İşte İYİ Parti Başkanlık Divanı listesi…

Buna göre, Aytun Çıray Genel Sekreter, Hayrettin Nuhoğlu Genel Muhasip, Koray Aydın Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Mustafa Erdem Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Şenol Bal Parlamento ve Siyasi İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ayfer Yılmaz Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Müsavat Dervişoğlu Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Durmuş Yılmaz Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ümit Özdağ Medya ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Vedat Taylan Yıldız İletişim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Şule Doğan Eğitim, Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ahmet Ersagun Yücel Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

AKŞENER ERKEN SEÇİM İÇİN “HAZIRIZ” DEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Başkanlık divanı sonrası Atlı otekden ayrılırken gazetecilerin erken seçim konusundaki sorusuna,”hazırız” diye yanıt verdi.

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısında görev dağılımı yapıldı.

Basına kapalı olarak yapılan toplantı sonrası Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğunu” soran bir gazeteciye Çıray,”meral yorgunluğu bir bütün olarak ele alırsak tüm AKP’yi kapsar. Örnek gerekirse bir uçağın burnu yani bai kısmı da kutruk kısmı da dahil komple gövdesi metal yorgunluğundan etkilenir ve bu metal yorgunluğu saptanırsa parça değiştirerek yenileme olmaz. Bütün gövde hangara çekilir” dedi.

Çıray erken seçim konusunda ise “partişer seçime girmek üzere kurulur” diye yanıt verdi.