İyi Parti %30’un üstüne çıkıyor, zalimin düzeni yıkılıyor

439

İyi Parti % 30’un üstüne çıkıyor, Zalimin düzeni yıkılıyor

“Zalimin düzeni yıkılıyor” diye vurgulayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, ”Erdoğan yakında ‘gidersem aileme dokunmayın’ tavrı takılmaya başlarsa şaşırmayın” dedi.

İyi Parti % 30’un üstüne çıkıyor, Zalimin düzeni yıkılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AKP’yi, “İktidarları döneminde bolca kazanılmış haram paralarıyla çirkin bir savaş yürütüyorlar” diyerek YSK, RTÜK ile devlet görevlilerini de uyaran Aydın’ın sorularıma verdiği zehir zemberek açıklamaları şöyle.

– Soru: Erdoğan’ın tüm devlet imkanlarını serbestçe kullanması diğer adaylara karşı eşitsizlik yaratmıyor mu?

Aydın: “16 yıldan beri yapılan bütün seçimlerde eşitsizliklerle her zaman karşılaştık. Bizim için yeni bir durum değil ama bu seçimde iktidar ilk defa iktidarı kaybetme korkusu içerisine girdi.

Son zamanlarda verdiği demeçler de, söylemleri de bunu doğruluyor. Söylediklerini uzun zamandan beri yakından takip ettiğimiz için biliyoruz.

Anketler Tayyip Erdoğan’ın kaybedeceğini gösteriyor, kaldı ki anketle uğraşan bütün şirketler bu seçimde anket firmalarının da büyük yanılgıya düşeceğini söylüyorlar.”

– Soru: Vatandaşlara neden sürekli baskı uyguluyorlar?

Türkiye korku tüneli içerisinde. Vatandaşların fikirlerini söyleyemediği, gerçek düşüncelerini açıklayamadığı, iktidara karşı pozisyon almaları halinde başlarının derde gireceği ortam var.

FETÖ’cülükle suçlanarak, devlet dairelerindeki işlerinden atılacaklarını, ticaretle uğraşanlara başlarına başka belalar geleceğini de düşündürerek müthiş bir yıldırma zeminini oluşturdular.

Bu zemin içerisinde anket firmaları şunu söylüyor; ‘7 kişiye soruyoruz bir kişiden cevap alıyoruz Doğu ve Güneydoğu’da 20 kişiye sorduk bir kişiden cevap alıyoruz.’ Bu rakamlar eskiden ikide bir, üçte birdi.”

İktidar karşıtı olanlar anketörlere korkudan cevap vermiyorlar. Bu da, iktidarın aleyhine bir durum olduğunu gösterir.

PR’in yaptığı araştırmada yüzde 27,1’in kararsız olduğu söyleniyor. Türkiye’de bu kadar kararsız yok. Benim iddiam şudur ki kararsızların en az yarısı da İYİ Parti’ye oy verecekler.”

– Soru: Bu tabloda İYİ Parti’nin ne kadar oy alacağını söyleyebilir misiniz?

Aydın: “İYİ Parti’nin kamuoyu anketlerinde şu an yüzde 20 bandını aştığı ve hızla yükseldiğimiz görünüyor. 24 Haziran’da yüzde 30’ün üstüne çıkacağız. Çünkü halk İYİ Parti’yi kabul etti.“

– Soru: İktidarın 16 yılda geldiği noktayı nasıl görüyorsunuz?

Aydın: “Türkiye’nin kutuplaştırıldığı, bir gerilim ortamına sürüklendiği aynı zamanda dışarıya karşı büyük çok sert gerilimlerin yaşandığı, Türkiye’nin ekonomik anlamda, eğitim de sağlık ta berbat hale gelerek sıkıştığı itibar kaybettiği bir dönemdeyiz.

Buradan şu sonuçları çıkarıyoruz Erdoğan ve AKP iktidarı eşitsizlik ortamında, uçağıyla, tankıyla, tüfeğiyle, örtülü ödeneğiyle, iktidarları döneminde bolca kazanılmış haram paralarıyla çirkin bir savaş yürütüyor.

Ne yaparsa yapsınlar bu sefer karşılarında engelleri dik durarak, korkmayarak, yiğitçe vuruşarak bir bir ortadan kaldıran bir iyilik hareketi var.”

– Soru: Baskın seçime nasıl bir tempo ile başladılar?

Aydın: İlk defa seçimlere sırtları mindere değerek başladılar. Bütün planları alt üst oldu. Bütün stratejilerini İYİ Parti’yi seçime sokmamak üzerine yapmışlardı, ilk defa bu stratejileri hayata geçiremediler.

Çünkü öyle bir ihtimalin olacağını çok önceden tespit edip ona göre hazırlıklarını yapan İYİ parti var karşılarında.“

– Soru: CHP’nin 15 Milletvekili desteğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aydın: “Türk tarihine geçecek olan Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu engin hoşgörüsü ve verdiği müthiş demokratik destekle bize yardımcı oldu. Bu kararı Erdoğan’ın sırtını mindere yapıştırarak onun ilk defa moralsiz bir şekilde seçime girmesini sağladı.

Erdoğan’ın yüzüne bakın umutsuz, kaşları daha çatık hale geldi, daha çarpık konuşuyor, artık ‘Tamam, halkım isterse giderim’ demeye de başladı. Yakında ‘gidersem aileme dokunmayın’ tavrı takılmaya başlarsa şaşırmayın.

Çünkü ibreleri aşağıya doğru gösteriyor, İYİ Parti’nin de ibresi yukarıya doğru gösteriyor.

– Soru: Meral Akşener önüne örülen duvarları aşıp bugün halkın umudu haline gelmeyi nasıl başardı?

İyi Parti % 30'un üstüne çıkıyor, Zalimin düzeni yıkılıyor
İyi Parti % 30’un üstüne çıkıyor, Zalimin düzeni yıkılıyor

Aydın: “5,5 aydan beri Cumhurbaşkanı adayı olacağını söyleyen bunu da 100 bin imza ile yapacağını söyleyen bir lider var. Cumhurbaşkanı seçimlerinde asla ittifak yapmayacağını söyleyen ama milletvekili seçimlerinde ittifak yapabileceğini vurgulayan bu söylediklerinin hiçbirinden de şaşmayan bir lider oldu.

15 Temmuz’da da erken seçim öngörüsünü paylaşarak, AKP’nin yapabileceği bütün adımları hesaplayarak hep doğru düşünen ve rakibin hamlelerini zamanında karşılayan, halka da söylediklerini yerine getirerek doğruları söylemiş yeni bir kadın lider tiplemesiyle güçlü bir Meral Akşener var.

Türk siyasetine kadın eli değdi. Çünkü Türkiye’nin yumuşamaya ihtiyacı var. Kutuplaşmadan uzaklaşmaya ihtiyacı var. İnsanların birbiriyle konuşup anlaşabileceği bir barış zeminine ihtiyacı var.

Bu zemini inşa edeceğini aylar öncesinden söyleyerek halkı mahcup etmeyen, kendine inananları da mahcup etmeyen ve güvenilirliği her gün biraz daha artan, yeni bir siyasal anlayışı temsil eden çok güçlü bir siyasi lider var.

Bugüne kadar önüne gelen bütün engelleri aşa aşa arkasına bakmadan yoluna devam ediyor. O zaman buradan verdiğin sözlerin bir değeri olduğu anlamı çıkar. Onun sözlerine kulak verip bundan doğru mesajlar çıkarılabileceği ortaya çıkar.

– Soru: Peki, kampanyasında halka neler söyleyecek?

Aydın: “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener mesajlarını da vermeye başladı “ben Türk Dayanışma Fonunu kuracağım” dedi. Kredi kartı borçluları, tüketici kredisi borçluları ve takibe düşen herkesin 4,5 milyon insanı kapsıyor.

4,5 milyon insanın borçlarını Türk Dayanışma Fonu üstlenecek.

Kesinlikle hayata geçecektir ve seçimi kazanma ümidi yüzde 99 olan Meral Akşener, 4,5 milyon insana yönelik bu vaadi ile seçimi yüzde 100 kazanacaktır. Bu vaat borçlu çilekeş vatandaşlarımızı ekonomik açıdan rahatlatacak, icra dairelerinden kurtaracaktır ki halk arasında müthiş bir kabul gördü.

Ayrıca gençlere vaat etmiş olduğumuz proje de çok önemli. İşsiz gençlerimize işe girene kadar, Avrupa’da örneği olan belli bir miktar maaş ödeme sözü de özellikle umutsuz milyonlarca genci kapsıyor.

Devlet bu şekilde gençlere sıcak şefkatli elini uzatacak, devlet millet elele toplumsal barış sağlanacaktır.

Daha önemli vaatler 14 Mayıs’ta Ankara Congresium’da yapılacak dev toplantıda tek tek açıklanacaktır.

İYİ Parti e güçlü bir kadro ile milletimizin karşısına çıkarak Türkiye’nin tüm meselelerini çözebilecek bir harekettir. İYİ Parti Türkiye’nin kurtuluşu olacaktır.”

– Soru: Medya İYİ Parti’ye de diğer muhalefet partilere de yer vermiyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aydın: “Türkiye’de medya üzerine konuşmanın bir anlamı kalmadı. Medyanın yüzde 90’ı haram düzenine geçmiş durumdadır. İşgallerin bir kısmı fiili, bir kısmı da örtülü işgallerdir. İster fiili, ister örtülü işgal olsun bu medya artık tek adam rejiminin kontrol altına girmiştir. Vatandaşlarımız bunun farkına varsınlar ve bunların sözlerine itimat etmesinler.

İYİ Parti’nin söylemlerine dikkat etsinler. Çünkü zalimin düzeni yıkılıyor. Bu kaçınılmazdır.

Sabah Erdoğan, öğlen Erdoğan, akşam Erdoğan bu millet bıktı usandı Erdoğan’ın yalanlarından, feragatinden, tehdidinden bıktı usandı.”

– Seçim güvenliği için neler söyleyeceksiniz?

Aydın: “Bir de şu unutulmasın, özellikle devlet görevlilerini uyarıyoruz. Sakın eski seçimlerle bu seçimi karıştırmasınlar. Hukuk dışına çıkarak iktidarın uygulayıcısı konumunda olan ne kadar kişi varsa hepsinin envanterini tutacak bir sistem kurduk.

Hepsi kanunlar önünde hesap verecektir. Hukuk ne diyorsa onun gereğini yapsınlar. Sakın eski dönemi hatırlayarak ‘Tayyip Erdoğan güçlü nasılsa bizi korur’ diye Erdoğan’a güvenmesinler.

Tayyip Erdoğan ‘beni kim koruyacak’ diye esas onu düşünsün. Ne yapacağına karar versin.

Herkes hukuk içinde kalsın, adalet uygulansın. Bu sözlerime YSK ve RTÜK başta olmak üzere bütün kurumlar dahil.”