İşte futbol bu

67

Spor-Toto Süper Ligi’nin 23.ncı haftası, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle tamamlandı. Maçta son zamanların en iyi futbolunu seyrettik ve büyük zevk aldık.
Maçta, futbol, mücadele, hırs, pas, iteleme, çekme, sarı kart, gol ve seyirci vardı. Ancak maçta sportmenlik yoktu. Maça sarı lacivertliler hızlı ve baskı kurarak başladı. Duran toptan, harika bir gol buldu Volkan Şen ile.
Baskılı oynayan Fenerbahçe karşısında Beşiktaş, bildiğimiz hızlı oyununu gösteremedi. Sarı-Lacivertliler ilk yarı da 3-4 net gol pozisyonundan yararlanamazken, Beşiktaş Quresma ile % 100 golü kaçırdı. Neredeyse altın kuralı uygulayacaktı, siyah beyazlılar.
Maçın ikinci yarısına Beşiktaş daha iyi başladı. Fenerbahçe sahasından çıkamadı ilk 15 dakikada. Beşiktaş 4-5 gol pozisyonu buldu ama Volkan Demirel’i geçemedi. Fenerbahçe Diego ve Alper’in yerine Nani ve Ozan’ı alıp maçı dengeledi.
Karşılıklı ataklarla devam eden maçtan büyük zevk aldım. Nihayet Türkiye Süper Ligi’nde iyi ve güzel futbol seyrettik. Ozan yaptığı presle kaptığı topu, Nani’ye “Al da at” diye verdi. Nani de Ozan’ı kırmadı ve maçın skorunu ilan etti.
Maçın yıldızları Volkan biraderlerdi. Büyüğü tuttu, küçüğü attı.
Maçın esprisi, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten geldi. Hoca maçtan sonra yenilginin sebebinin hakem olduğunu söyledi. Tipik yenik takım psikolojisi.
Sosyal Medya’da da durum aynı. Bahane hazır. Cüneyt Çakır. Hakem hatalı, hakem kötü vs. Maç boyunca 6-7 net gol pozisyonuna girip atamayan futbolculara ses yok. Yedikleri iki golde büyük savunma hataları yapan futbolculara ses yok.
Hakem öyle hakem böyle. İşte Ülkemizdeki futbol anlayışı da öyle-böyle.