İstanbul’un suyunu 2071’e kadar garantiye alıyoruz

0
150

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bilim, Sakarya’nın Kocaali İlçesi’nin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlkite Düzce’ye geldi.

Valiliği ziyaret eden bakanlar Eroğlu ve Özlü, Vali Zülkif Dağlı, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve belediye başkanlarıyla toplantı yaptı. Basına kapalı yapılan toplantıda kentte yapılan yatırımlar ele alındı. Ardından açıklama yapan Bakan Eroğlu, Düzce’de yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Özellikle Melen Barajı’nın İstanbul için önemine dikkat çeken Bakan Eroğlu, “Melen Barajı, hemen hemen bitti. İstanbul’un sigortası. Düzce, İstanbul’a su veriyor. Hem buraya özellikle güzellik sağlayacak, hem de İstanbul’a yılda 1 milyar metreküp su verecek. Bu da İstanbul’un su ihtiyacını karşılıyor. İstanbul’da 2071 yılına su sıkıntısı olmayacak. Melen İstanbul’un suyunun sigortası” dedi.

Bakanlar Eroğlu ve Özlü, daha sonra Düzce Kültür Merkezi’nde düzenlenen Devlet Su İşleri tesisleri toplu temel atma ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım törenine katıldı. Burada konuşan Eroğlu, teröre destek veren ülkelerie tepki gösterdi. Bakan Eroğlu, daha sonra Düzce’den ayrılarak Ankara’ya hareket etti.

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz