• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden yeni yıla özel konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden yeni yıla özel konser

-

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Viyana” konseptli yeni yıl konseri ile seyircilere özel bir gece sundu.

Avusturyalı ünlü besteci Johann Strauss’a ait eserlerin yer aldığı programda, bestecinin ünlü “Die Fledermaus (Yarasa)” operetinden aryalar ve yine Strauss’un bestelediği valsler, polkalar büyük beğeni topladı. Zorlu PSM’de dün gerçekleşen konserde İDOB solistleri, Nesrin Gönüldağ, Nazlı Deniz Süren, Ufuk Toker ve Deniz Yetim, “Yarasa Opereti”nden aryaları seslendirdi. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı Şef Roberto Gianola yönetirken, Strauss’un ünlü “Mavi Tuna” valsinde ise dansçılar Berfu Elmas ve Çağatay Özmen sahne aldı. Sercan Gazeroğlu şefliğindeki, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin çocuk korosu ise konserde, “Mutlu Bir Yılın Özlemi, Hoş Geldin Yeni Yıl, We Wish You a Merry Christmas ve Jingle Bells” şarkılarını seslendirdi. Konser, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü Suat Arıkan’ın da dahil olduğu sürpriz bir mizansenle son buldu. Konser, 3 ve 5 Ocak 2019’da Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde tekrarlanacak.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz