Ana Sayfa Güncel Haberler İstanbul Beyoğlu Patlama 5 ölü

İstanbul Beyoğlu Patlama 5 ölü

-

İstanbul Beyoğlu Patlama biri canlı bomba olmak üzere toplam 5 ölü 20 yaralı var. İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Meydanı’na yakın bir yerde AVM önünde patlama meydana geldi. İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın canlı bomba saldırısı olduğu bildiriliyor. Ölü ve yaralılar arasında İsrailli turistlerin de olduğu İsrail Hükümeti tarafından açıklandı.

İstanbul Beyoğlu patlama 4 ölü 10 Yaralı

İstanbul Beyoğlu Patlama sırasında bir tanesi canlı bomba terörist olmak üzere 4 turist öldü 20 yaralı var. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi.

İstanbul Beyoğlu Patlama saldırısının canlı bomba tarafından yapıldığı kesinleşti. 5 ölü 20 yaralı olduğu haberi üzerine Polis, caddeyi giriş-çıkışlara kapatırken, patlamanın meydana geldiği alanı güvenlik çemberi içine aldı. Hastanelere 20 yaralı getirildi.

3’Ü İSRAİLLİ 1’İ İRANLI
Canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 4 kişiden 3’ünün İsrailli, 1’inin de İranlı olduğu belirlendi: Simha Siman Demri, Yonathan Suher, Avraham Godman (İsrail) Ali Rıza Khalman (İran)

Canlı Bombanın yanındaki kişinin kaçtığı belirlendi. Polis gerek Beyoğlu ve çevresinde gerekse İstanbul’un giriş çıkışları ve ilçelerinde operasyonlara başladı. Polis helikopterleri de kenti havadan denetliyor. Zeki GÜNAL – İSTANBUL DHA

İstanbul Valisi Şahin’den ilk açıklama

“Bir canlı bomba kendini patlatarak, 5 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet vermiştir. 20 vatandaş yaralı olarak hastanelere kaldırıldı, bunlardan 3’ü ağırdı. Bu 3 ağır yaralıdan bir tanesi de biraz önce hastanede vefat etmiştir.”

İstanbul Beyoglu Patlama Vali Vasip Şahin 5 ölü 20 yaralı olduğunu açıkladı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, patlama yerinde incelemelerde bulunduktan sonra, Taksim Meydanı’nda açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, “Beyoğlu ilçesi Kaymakamlığı önünde, bugün öğleden önce bir canlı bomba kendini patlatarak, 3 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet vermiştir. 20 vatandaş yaralı olarak hastanelere kaldırıldı, bunlardan 3’ü ağırdı. Bu 3 ağır yaralıdan bir tanesi de biraz önce hastanede vefat etmiştir. Olayın daha detaylı incelemeleri arkadaşlarımız tarafında devam ettirilmektedir. Daha sonra detaylar netleştikçe ayrıca bilgiler verilecektir. Canlı bomba saldırısı. Bomba ihbarı değil de, sosyal medyada hızla yayılan bir konu var. Nişantaşı’nda, Bayrampaşa’da ve İstanbul’un değişik yerlerinde de bombaların patladığı şeklinde. Bunlar tamamen asılsızdır. Böyle bir haber, böyle bir olay yok. Her şeye detaylı bir şekilde bakılıyor. hastanelerimizde 20 tane yaralı var, ikisi ağır bunların” dedi.

Polis kaçtığı belirlenen canlı bombanın yanındaki teröristin de canlı bomba olmasından şüpheleniyor.
Gülseli KENARLI-Özgür EREN -/ İstanbul DHA

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.