İşadamlarından birlik çağrısı

0
167

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, “Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklenmemesi için herkesin elini taşın altına koyması artık zorunludur. Terör eylemlerinin devam ettiği bu dönemde meslekleri gereği her olay ve olguya eleştirel yaklaşan gazetecileri baskı altına almak ayrıştırıcı bir tutumdur” dedi. 

Tufan HAMARAT/İZMİR, – BATI Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), bağlı derneklerle son zamanlarda artan terör olaylarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Sağduyu çağrısında bulunan BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, Dağlıca ve Iğdır’daki terör eylemlerinin bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi. Akgerman, “Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklenmemesi için herkesin elini taşın altına koyması artık zorunludur. Terör eylemlerinin devam ettiği bu dönemde meslekleri gereği her olay ve olguya eleştirel yaklaşan gazetecileri baskı altına almak ayrıştırıcı bir tutumdur” dedi.
BASİFED merkezinde yapılan açıklamaya, federasyonun Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, Başkan Yardımcısı ESİAD Başkanvekili Salih Özen, BASİFED Yönetim Kurulu üyesi İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, BASİFED Başkan Yardımcısı EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve BASİFED sayman üyesi Halil Nadas ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Dağlıca ve Iğdır’daki terör eyleminin bardağı taşıran son damla olduğuna dikkat çekti.
EKONOMİ DURMA NOKTASINA GELDİ
Seçim hükümeti kurulmasına rağmen erken seçime yönelik belirsizliklerin olduğunu, piyasanın hassaslığını koruduğunu ve ekonominin durma noktasına geldiğini savunan Akgerman Türk Lirası’nın değer kaybetmeye devam ettiğini ve ihracatta da büyük düşüşler yaşandığı söyledi. Akgerman, “Birbirini tetikleyen seçim atmosferi, terör ve ekonomik açmazlar ülkeyi derin bir uçuruma doğru sürüklüyor. Elele verip doğru kararlara tutunamazsak, yaşanacaklardan hepimizin sorumlu olacağını unutmayalım” dedi.
Seçim güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çeken Akgerman, halkın huzurlu ve güvenli yaşamaları için ekonomiye güven duyması için devrilen masanın biran önce tekrar toparlanması gerektiğini vurguladı. Akgerman, şöyle devam etti:
“Ciddi sıkıntı var, bu sıkıntı maalesef siyasi hesapların bizi getirdiği konjonktürde olmaktadır. Halk barış istiyor. Ama maalesef oy devşirmeyi maharet sanan, ‘Kolay yoldan oy devşirmenin yolu kutuplaştırma’ diye bu işi körükleyenler bugün geldiğimiz noktadan yüzde yüz sorumludur. Terör örgütünü de lanetliyorum. PKK terör örgütü, bu ülkeyi terk ederek silahları teslim ederek defolmalı. Artık yeter, bu kadar acı şiddeti bu ülke hak etmiyor. Sözlerin bittiği yerdeyiz, lanet okumak yetmiyor, tek vücut teröre karşı birlik olmalıyız. Her türlü menfaati bir kenara koymak gerekiyor. Yoksa, yarın paylaşılacak menfaat kalmayacak. Seçimlerde tek parti iktidar çıkarsa çözüm süreciyle ilgili umudum var.”

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz