Ana Sayfa Yerel Haberler İrina Vlah’tan Ak’a teşekkür ziyareti

İrina Vlah’tan Ak’a teşekkür ziyareti

-

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah’ı makamında kabul ederek iki ülke arasında kurulan dostluk ve dayanışma bağına ilişkin bir dizi sohbet gerçekleştirdi.


Keçiören Belediyesi’nin, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki etkinliğine yerel yönetim gücü olarak önemli katkılar sunduğunu kaydeden Vlah, Başkan Ak’a teşekkürlerini iletti.

“MUSTAFA AK GAGAVUZYA’DA SEVİLEN BİR SİYASETÇİ”

Keçiören Belediyesi, kardeş belediyecilik anlayışıyla başlattığı projeler kapsamında Türkiye’nin uluslararası ilişkilerde yakaladığı başarıya katkı sunmaya devam ediyor. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah ile bir dizi görüşmede bulunarak kardeşlik ve dayanışma mesajı verdi. Görüşme sırasında Gagavuzya Milletvekili İvana Köksal da hazır bulundu. Keçiören Belediyesi ile kardeş bölge Gagavuzya’nın 2010 yılından itibaren başarılı işbirliği ilişkileri olduğunu söyleyen Vlah, “Bize verdikleri desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum. Uluslararası alanda Türkiye’nin saygınlığını artırmak için gayret gösteren Mustafa Bey Gagavuzya’da da sevilen bir siyasetçi” dedi. Vlah, Keçiören Belediyesi tarafından Gagavuz Özerk Bölgesi Kazayak ilçesine yapılan Kardeş Keçiören Parkı için bir kez daha teşekkür etti.

GAGAVUZYA’YA TÜRKİYE’DEN TAM DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gagavuzya’da yapılması planlanan yeni stadyum ve spor salonuna ilişkin projeleri inceleyen Başkan Ak, Keçiören Belediyesi tarafından inşa edilen çocuk oyun parkı için ekstra ekipman gönderileceğini kaydetti. Keçiören Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çevre Çiçekleri hareketi için hazırlanan çizgi romanları Vlah’a gösteren Başkan Ak, Sıfır Atık Projesi’nin Gagavuzya’da da yapılabileceğini hatırlattı. Keçiören Belediyesinin destekleriyle Gagavuz ressamlara ait resimlerin kitaplaştırıldığı baskıyı da inceleyen Vlah, desteklerinden dolayı Ak’a teşekkür etti. Ak, görüşmenin sonunda Vlah’a geleneksel Türk motifinin bulunduğu kilim hediye etti.

“ÜLKEMİZİN DIŞ SİYASETİNE KATKI VERME GAYRETİNDEYİZ”

Birbirine yakınlaşan, dayanışma ve işbirliğini artıran Moldova ile Türkiye’nin, yerel yönetimler nezdinde artan kaynaşmasını memnuniyetle karşıladığını kaydeden Başkan Ak, “İki ülkenin birbirinin derdiyle dertlenmesi, mutluluğuyla mutlu olması yerel yönetimlerin desteğiyle her kademeye sirayet etmiş durumda. Keçiören Belediyesi olarak son 10 yılda kardeş belediyecilik projelerimizle doğudan batıya birçok ülkede kardeş belediyeler kazandık. Ülkemizin dış siyasetine olumlu katkılar vermek için elimizi taşın altına sokmaktan hiç çekinmedik. Bugün de Moldova’nın Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah’la görüşme fırsatımız oldu. Geçmişte yaptığımız ve gelecekte yapmak istediğimiz işbirliği ve dayanışma konularını ele aldık. İnşallah bundan sonra da kardeşliğimiz hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

İran: ABD kendi droneunu vurmuş olabilir

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abbas Irakçi, Trump’ın İran’a ait bir insansız hava aracının düşürüldüğü iddialarına