İlk online kayıt sistemi Kırıkkale Üniversitesi’nde gerçekleşti

0
234

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Türkiye’de ilk defa bu yıl online kayıt sistemine geçildiğini belirterek, “Şu anda öğrencilerimizden yaklaşık 3 bin 200’ü buraya gelmeden online kayıt yaptırdı” dedi. 

Rektör Yıldız, KÜ Kütüphanesi’nde devam eden 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıt masalarını inceledi. Üniversite yeni kayıt yaptıran öğrencilerle de sohbet eden Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015-2016 eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtlarının dün itibariyle başladığını belirterek, sevinçli ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.
28 Temmuz’da online kayıtların başladığını belirten Yıldız, şöyle konuştu:
“Buraya gelerek kayıt yaptıran öğrencilerimiz de var. Üniversitemize bu yıl toplam 7 bin 400 öğrenci yerleşti. Lisansüstü programlara da 800 civarında kontenjan ilan ettik. Onların da işlemleri yürüyor. Dolayısıyla 8 bin civarında yeni öğrenci bekliyoruz. Öğrencilerimizin kayıtlarını kolaylaştırmak için her türlü tedbiri aldık. Kayıtlar birkaç dakikada bitiyor. Türkiye’de ilk defa bu yıl online kayıt sistemine geçildi. Şu anda öğrencilerimizden yaklaşık 3 bin 200’ü buraya gelmeden online kayıt yaptırdı. Bir sıkıntı gözükmüyor. Kayıt yaptırmak için gelen öğrencilerimize ve ailelerine her türlü kolaylığı ve imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Üniversitemiz yeni kayıt yaptıran öğrencilerle yaklaşık 31 bin rakamına ulaşacak.”(AA)

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz